Komputery znają obecnie wszyscy. Młodzi, starsi… Wiek jest w tym wypadku bez znaczenia. Urządzenia te w tak dużym stopniu weszły do naszego życia, że kontakt z nimi ma już każdy, bez względu na to czy chce, czy nie. Jak wzrosło ich znaczenie w perspektywie czasu?

Na początku istnienia komputerów – miały one wielkość kilku szaf, natomiast ich moc obliczeniowa była śmiesznie niska. Mogły liczyć jedynie proste zadania, które równie dobrze można było policzyć za pomocą kalkulatora… a nawet liczydła. Jednak wiele osób widziało potencjał w komputerach i ich pomysł nie został zaniechany. Jak widać, było to słuszne posunięcie. Na początku komputery były wykorzystywane jedynie przez naukowców. Były one wykorzystywane do przeprowadzania obliczeń oraz pomiarów do badań naukowych. Następnie, pojawił się Internet i można było rozpocząć przesyłać wiedzę pomiędzy uczelniami. Był to szczytny cel, gdyż w domyśle miał służyć powszechnemu dostępowi do wiedzy. Obecnie zastosowanie komputerów oraz internetu jest dużo większe. Wielu z nas korzysta z nich w pracy, inni natomiast posiadają komputery jedynie w celach rozrywkowych. Jakie zastosowania mają obecnie te urządzenia?

3034011834_cd7c182ce7_b

Obecnie można komputery wykorzystywać do wielu celów – pomijając już kwestie rozrywkowe, są to naprawdę bardzo funkcjonalne urządzenia. Patrząc na przemysł, szybko można dostrzec wiele pożytecznych funkcji. Przede wszystkim, można stworzyć potężną bazę danych, która będzie zawierała wszystkie potrzebne informacje. Dostęp do danej bazy danych jest możliwe z każdego komputera w przedsiębiorstwie, jednak każdy użytkownik ma dostęp do pewnego poziomu bazy. Największy dostęp ma oczywiście administrator, a inni pracownicy coraz niższy w zależności od stanowiska. Mając bazę danych, należy pamiętać o bezpieczeństwie danych. Bezpieczeństwo informacji jest kluczowym zagadnieniem w przypadku każdej bazy danych. Często są tam informacje poufne, które nie powinny wyciec, dlatego warto stworzyć system zarządzania bezpieczeństwem informacji, zgodny z pewną normą międzynarodową.

3218405600_9514b8546c_o

Idąc dalej, komputery bardzo dobrze nadają się do projektowania – produkty oraz ich wytwarzanie mogą być zaprojektowane za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Obecnie na rynku istnieje kilka różnych programów, które to umożliwiają. Ponadto, można w przedsiębiorstwie wdrożyć komputerowy system ERP, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie prawie każdym działem firmy. Ponadto, komputery i odpowiednie oprogramowanie może być wykorzystywane przez pracowników działu BHP. Dzięki nim w prosty sposób zostanie przeprowadzona ocena ryzyka na każdym stanowisku. Komputery idealnie nadają się również do przeprowadzania szkoleń. Szkolenie zarządzanie projektami może być przeprowadzane w łatwy sposób, tworząc prezentację multimedialną.

Komputery zyskały bardzo wysoką pozycję w życiu codziennym ludzi. Wymiana informacji oraz możliwości zarządzania sprawiają, że ich znaczenie w prowadzeniu przedsiębiorstwa jest bardzo duże, dlatego w każdej firmie, nawet tej mniejszej, warto mieć komputery.

 

źródło: http://cts.com.pl/szkolenia-z-zarzadzania/szkolenia-zarzadzanie-projektami—autorskie

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)