Obecnie coraz bardziej popularna staje się naturalna pielęgnacja ciała oraz włosów. Kosmetyki takie są szczególnie pożądanymi produktami, gdyż nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, bazują za to w pełni na naturalnych olejach, ekstraktach, często też nie zawierają konserwantów.

Naturalne kosmetyki

Istnieją różne rodzaje naturalnych kosmetyków, np. balsamów do ciała. Możemy kupić balsam do ciała ziołowy, z ekstraktami z owoców, naturalnymi olejkami. Balsam do ciała ziołowy dzięki zawartym w nim ekstraktom zapewni skórze odpowiednie odżywienie, nawilżenie oraz sprawi, że skóra będzie bardziej odporna na działanie bakterii i grzybów. Balsam do ciała ziołowy to produkt, który każda kobieta powinna mieć na swojej półce, gdyż jest to jeden z najlepszych sposobów na odpowiednie pielęgnowanie swojej skóry.

Również wśród kosmetyków do włosów asortyment jest duży, a coraz częściej do produkcji tego typu kosmetyków używa się ziół i naturalnych olejków. Przykładem takiego kosmetyku jest balsam do włosów z olejkiem łopianowym. Balsam do włosów z olejkiem łopianowym ma wiele ważnych właściwości, między innymi zapobiega wypadaniu włosów, przyspiesza porost włosów, odżywia cebulki włosowe i skórę głowy. Balsam do włosów z olejkiem łopianowym jeszcze niedawno można było zakupić tylko w aptece, natomiast teraz coraz częściej jest on dostępny w drogeriach, sklepach zielarskich, a nawet supermarketach oraz sklepach internetowych.

5856408399_013f550027_o

Używanie takiego produktu jak balsam do włosów z olejkiem łopianowym pozwala na odpowiednie zadbanie o swoją skórę głowy, a co za tym idzie – uzyskanie włosów piękniejszych, bardziej gęstych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz wypadanie. Balsam do włosów z olejkiem łopianowym ma bardzo wiele zalet, więc warto go wypróbować.

Masło do ciała

Coraz częściej na sklepowych półkach pojawia się także nieznany wcześniej kosmetyk, po który kobiety coraz częściej sięgają. Jest nim masło do ciała. Masło do ciała jest produktem, który zawiera w sobie naturalne oleje, które pozwalają utrzymać skórę odpowiednio natłuszczoną i nawilżoną, odporną na wysuszenie, utratę elastyczności i uszkodzenia mechaniczne. Masło do ciała jest więc bardzo lubiane przez użytkowniczki ze względu na bardzo dobre działanie oraz często przyjemną aplikację oraz piękny zapach. Możemy kupić różne rodzaje maseł do ciała, między innymi masło do ciała orzechowe, owocowe, czekoladowe oraz naturalne.

16316492802_4f65176079_z

Najlepszą cechą maseł jest to, że są one złożone głównie z naturalnych składników, które są zawsze bardzo dobrze tolerowane przez skórę, nie powodują więc alergii, uczuleń, podrażnień i wyprysków, które często mają miejsce podczas używania drogeryjnych kosmetyków zawierających w swoim składzie dużą ilość konserwantów i innych szkodliwych substancji chemicznych. Masło do ciała jest więc kosmetykiem, który każda kobieta powinna mieć na swojej półce, gdyż produkt ten pozwoli na odpowiednią i kompleksową pielęgnację delikatnej skóry i zapewni jej właściwe odżywienie i nawilżenie, a co za tym idzie – piękny wygląd i dobre samopoczucie jego użytkowniczki każdego dnia.

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/masla-do-ciala/43-mas%C5%82o-do-cia%C5%82a-mas%C5%82o-shea-i-zielona-kawa-5904567050452.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)