Windows Phone pomimo kilku wad, posiada wiele zalet, które z pewnością doceni każdy jego użytkownik. Jednym z najbardziej interesujących udogodnień jest funkcja autoukrywania paska statusu. Polega to na tym, że jedynym stale widocznym elementem jest nieduży zegar, a reszta odnośników jest ukryta, do czasu, aż zostaną użyte. Także ikona baterii wyświetli się dopiero, gdy będzie ona wymagała ładowania. Podobnie jest ze wskaźnikiem zasięgu, który ujawni się jedynie w sytuacjach jego braku lub znacznego ograniczenia.

Wszelkie ukryte informacje można szybko uzyskać przesuwając palcem z górnej krawędzi ekranu ku jego dołowi. Ten prosty gest wystarczy, aby niewidoczne do tej pory informacji znów stały się jawne. Kolejną ciekawą funkcją są aktywne ikonki przekazujące informacje. Live Tiles to kafelki o proporcjonalnych kształtach, doprecyzowanych rozmiarach oraz przykuwającym uwagę wyglądzie. To, co różni je od standardowych ikonek to interaktywność. Są w stanie zmieniać swój wygląd w zależności od danych jakimi aktualnie dysponują. Mogą poinformować użytkownika o zaplanowanym alarmie, ilości nieodebranych wiadomości SMS oraz wszelkich danych zapisanych w kalendarzu. Ciekawą funkcją dla miłośników fotografii jest możliwość wykonywania zdjęć nawet z zablokowanego telefonu. Dzięki temu ułatwieniu wystarczy lekko przytrzymać przycisk aparatu co spowoduje odblokowanie telefonu oraz uruchomienie aplikacji z której użytkownik zamierza skorzystać.

Warto zaznaczyć, że sytuacja w której telefon sam się odblokowuje, nie należy do najczęstszych. Użytkownicy telefonu z pewnością doceniają fakt, gdy wszystkie ważne informacje wyświetlają się bezpośrednio na ekranie. Mowa tu o m.in. dacie, dniu tygodnia oraz wykazowi nieodebranych połączeń, a także nieprzeczytanych wiadomości tekstowych. O poziomie jakości Windows Phone 7 świadczy także bardzo dobra wirtualna klawiatura. Jako ciekawy dodatek umieszczono w niej zestaw 50 emotikon, co z pewnością ułatwia życie wielbicielom wiadomości tekstowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)