Kolejnym gatunkiem depozytu bankowego są popularne lokaty terminowe. W tym przypadku umowa podpisywana jest na konkretny czas i tak samo, jak w przypadku powyżej wymienionych ofert bankowych, także dotyczy trzymania pieniędzy w banku. W tym jednakowoż przypadku bank zobowiązuje się oddać zgromadzony kapitał razem z naliczonymi odsetkami na koniec czasu trwania lokaty. Wchodząc w szczegóły, lokaty da się rozróżnić oprócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym przypadku po skończeniu się umowy jest ona natychmiast ponawiana i nie następuje wypłata pieniędzy dla klienta.

Konta osobiste da się podzielić na kilka rozmaitych gatunków, z jakich najbardziej znany jest w szczególności ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w taki sposób, że pozwala gromadzić pieniądze i przy okazji działa jako charakterystyczny wariant lokaty, czyli w przypadku znacznej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest miesięcznie ustalony procent, jaki w postaci ekstra pieniędzy dodawany jest do reszty zdeponowanych przez nas funduszy.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią perfekcyjne rozwiązanie na odłożenie pokaźnych pieniędzy. Czasami bowiem bywa tak, iż pragniemy zebrać jakieś oszczędności, które później chcemy spożytkować na określony cel. Niekoniecznie wkładanie do skarbonki się udaje, ponieważ możemy nadal z niej podbierać jakieś grosze na aktualne wydatki. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie oszczędności z dużą stopą procentową. Klienci mają wówczas sposobność dostępu do środków w preferowanym momencie, naturalnie bez straty odsetek.

W obecnych czasach w zasadzie wszyscy prowadzą konta osobiste. Są to jedne z kilku rodzajów depozytów w banku, z których oczywiście korzysta generalnie każdy.

Niestety ostatnio kapitalizacja kapitału na ROR-ach stała się mniej atrakcyjna dla przeciętnego Kowalskiego. W większości największych banków, które pracują od wielu lat, pobierane są miesięczne opłaty, które nie dla każdego są nieznaczne. W rezultacie za prowadzenie rachunku w wybranych bankach należy nieraz zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Szczęśliwie godnym odnotowania pomysłem okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których użytkowanie nie są naliczane żadne opłaty.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)