Gry symulacyjne charakteryzują się odwzorowywaniem rzeczywistości i swego rodzaju naśladownictwem tego, co dzieje się w prawdziwym życiu. Podejmując się gier symulacyjnych gracz nie oczkuje kosmicznych podróży i walki z potworami, lecz przyziemnego, prostego życia w formie gry.

Dbanie o uprawy, zbiory i sprzedaż

W większości gier tego typu chodzi o jedno: utrzymanie w jak najlepszej kondycji farmy, ogrodu czy plantacji. Do wyboru jest wiele pozycji, z których każdy fan pracy w ziemi wybierze dla siebie coś odpowiedniego. Wciel się w postać regionalnego farmera, któremu zależy na dobrych i owocnych zbiorach, twórz ogrody marzeń i dbaj, by wszystko toczyło się ta, jak chcesz.

Cosmic Games logoFotografia: Cosmic Games

Opracowanie systemu rozgrywki i kilka propozycji

Farma może wymagać od Ciebie nie tylko poważniejszych decyzji, ale i podstawowej wiedzy o zakresie obowiązków, które musisz wypełniać, by Twoje plony przynosiły zysk. Oto kilka propozycji:

1. Zielone imperium

Gra, w której chodzi głównie o zarządzanie magicznym ogrodem. Do pracy wynajmujesz wesołych i pracowitych skrzatów, które dodatkowo wyręczają Cię w wielu zadaniach – sadzenie, sianie, zbieranie. Z czasem metody uprawy rozwijają się, a Ty możesz z powodzeniem kontynuować handel towarami. Realizuj zamówienia klientów, dbaj o uprawę i nie denerwuj sąsiadów – bywają złośliwi!

2. Big Farm

Farma farmie nierówna, a więc Twoim zadaniem jest sprawić, by była jedną z najlepszych. W tej grze widać także elementy strategii, ponieważ tylko dobrze dobrane, przemyślane działania zagwarantują sukces. Kupuj nowe budynki i ziemię, maszyny rolne i zwierzęta. Sprzedawaj plony i powiększaj swoje przychody.

3. Farm Days

Twoich głównym zadaniem będzie przywrócenie do życia starej farmy, którą otrzymujesz w spadku. To nieco bardziej rozbudowana wersja wiejskiej gry symulacyjnej, w której nie tylko sadzisz owoce, warzywa i zbierasz plony, ale także gotujesz, szyjesz i wyszukujesz w kopalni surowce. Co ciekawsze – gra jest na tyle rozbudowana, że masz możliwość wzięcia udziału w turniejach wędkarskich. To jak? Podejmiesz się?

4. Wiejskie życie

Do dyspozycji masz farmę, z której możesz stworzyć prawdziwy raj na ziemi. Decydując się na grę ze znajomymi pamiętaj, że możecie się na wiele sposobów wspierać, ale i sobie zaszkodzić. Musisz być czujny! Stawiaj budynki, korzystaj z holenderskiego młyna, chaty i pola, na którym możesz zasiać czy zasadzić cokolwiek chcesz.

Jak widać wiejskie gry symulacyjne cieszą się sporą popularnością i często stają się fajną odskocznią od zabieganego, miejskiego stylu życia. Wciąż gromadzą wokół siebie wielu fanów, którzy (kto wie?) może kiedyś będą dobrymi ogrodnikami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głosy)