dekoracje szklaneSzkło w wielu przypadkach okazuje się bardzo praktyczne. Niemniej jednak, dzisiaj to już nie tylko materiał, który ma być funkcjonalny, ale również wykorzystywany jest bardzo często do tworzenia ozdób. Przykładem mogą być obrazy na szkle, coraz częściej obecne w polskich domach.

Co to takiego obrazy na szkle?

Produkcją obrazów na szkle i nie tylko zajmuje się między innymi firma axitech. W ofercie znajdują się drukowane na szkle obrazy, ale również zdjęcia. W jaki sposób można jednak wydrukować cokolwiek na szkle? Potrzebny jest do tego oczywiście specjalny sprzęt, który umożliwia drukowanie techniką UV.

Warto również zauważyć, że zdjęcia na szkle zawsze powinny być wzmocnione szkłem hartowanym. Chodzi o to, aby uniknąć zniszczenia obrazu. Tak jest w przypadku obrazów ze strony firmy axitech. Wszystkie obrazy dostępne na stronie wykonane zostały bowiem właśnie na szkle hartowanym.

Jak dobrać odpowiedni obraz?

Niewątpliwie, sztuką jest wybrać odpowiedni do pomieszczenia obraz. Duży wybór wzorów, grafik, zdjęć i pejzaży z pewnością tego nie ułatwia. Zawsze jednak w pierwszej kolejności trzeba myśleć o tym, w jakim stylu, ale także w jakim kolorze wykonane są czy to meble, czy też ściany i wszystkie pozostałe elementy pomieszczenia. Dopiero wtedy można wybrać najlepsze obrazy na szkle.

Generalnie, jeśli wnętrze jest bardziej klasyczne, dobre będą zdjęcia na szkle przedstawiające naturę. Powinny dominować w nich raczej niezbyt jaskrawe, nie narzucające się kolory. W nowoczesnych wnętrzach natomiast, które zwykle są bardziej jednolite pod względem kolorów, można zdecydować się na większą jaskrawość. Generalnie, trzeba też pamiętać, że zastosowanie zdjęć czy obrazów na szkle jest zdecydowanie lepszym pomysłem właśnie we wnętrzach nowoczesnych.

Obrazy to nie wszystko

Warto pamiętać, że na szkle wykonuje się nie tylko obrazy graficzne czy zdjęcia. Dzisiaj bardzo często stosowane są również całe panele szklane. Czym różnią się one od obrazów? Niewątpliwie, przede wszystkim są zdecydowanie większe. Obraz zajmuje tylko niewielki, określony fragment na ścianie. Zwykle oprócz niego znajdują się na niej jeszcze inne elementy ozdobne. Panele natomiast najczęściej są długie na całą ścianę. Ponadto, prawie zawsze są one oświetlane. Jednym z rozwiązań jest oświetlenie całego panelu, który wygląda wtedy dokładnie jak wyświetlacz LED. Można jednak również wybrać panele z oświetleniem jedynie na krawędziach.

Poznaj najlepsze panele szklane | Axitech.pl | http://axitech.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)