Bardzo przyjemnym zwyczajem jest obsypywanie pary młodej wychodzącej najlepiej z kościoła, ale też z budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Znamy je głównie z filmów, chociaż u nas też powolutku się to wprowadza, a w niektórych częściach kraju jest to nawet solidna tradycja.

Po co sypiemy?

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, czyli tego, czym będziemy sypać, zastanówmy się pokrótce, po co właściwie sypiemy. Z jednej strony , jest to po prostu fajne, kiedy coś leci na głowę i trzeba szybko uciekać. Ważniejsze jest jednak to, że jest to robione na szczęście. Jeśli młodej prze coś spada z nieba na głowę, będzie to przynosiło szczęście, a do tego jeszcze bogactwo. Dużo tutaj zależy od tego, co na głowy lecieć będzie.

Amunicja

Wybór mamy tutaj szeroki. W Polsce praktycznie jedynym przyjętym zwyczajem w tej kwestii było sypanie monetami jednogroszowymi. Miało to przynieść małżonkom bogactwo i to zdecydowanie prędzej, niż później. Możemy oczywiście pójść w tym kierunku, chociaż monety są dość niepraktyczne, a istnieje też wiele znacznie przyjemniejszych odczuć, niż bycie bombardowanym monetami.

Inna sprawa to znany głównie z filmów ryż. Właśnie on jest nieodzowną częścią każdego amerykańskiego wesela. U nas często się na to patrzy dość krzywo, ponieważ ryż ma tendencję do zostawania w różnych częściach garderoby młodych, a ukochał sobie po prostu welon i włosy panny młodej. W dodatku nie podoba się to proboszczom, którzy potem muszą zrobić porządek z toną ryżu.

Najbardziej romantyczne jest sypanie płatków kwiatów, najlepiej róż. Można je kupić w kwiaciarniach, także tych internetowych. Wbrew pozorom, wcale nie muszą to być bardzo świeże kwiaty, gdyż same płatki trzymają się całkiem nieźle. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie je zamówić, by na odpowiednia porę były gotowe. Można nawet pójść na pewna łatwiznę i zamówić je w specjalnych strzelających tubkach. Są one niewielkie i można je po prostu wręczyć gościom, którzy z łatwością je odpalą w odpowiedniej chwili. Efekt? Deszcz płatków róż!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)