Strona internetowa staje się podstawowym źródłem informacji. Setki witryn powstają każdego dnia, a każda chce pozyskać uwagę internautów. Nie wszystkim właścicielom serwisów się to jednak udaje. Czasami powodem jest treść, kiedy indziej nie najlepszy projekt.

 

Mówi się, że stworzenie strony internetowej to nic trudnego, bo każdy ma teraz dostęp do sieci i może bez trudu znaleźć darmowe poradniki. Jednak nikomu raczej nie zależy na tym, by tworzyć sztukę dla sztuki, czyli by postawić stronę w sieci tylko po to, by tam była. Natomiast, jak można zauważyć po zamieszczonych tutorialach, najszybciej udaje się zaprojektować taką stronę, jaka opiera się na wskazówkach zawartych w jednym z takich kursów. Taki serwis nie będzie zbyt oryginalny, choć nie będzie można mu zarzucić funkcjonalności czy poprawnego wykonania samego szablonu.

psion

Niektórych takie rozwiązanie będzie w pełni satysfakcjonować. Głównie natomiast tych, którzy traktują stronę internetową wyłącznie jako nośnik pewnych informacji, jakie stawiają wyżej od samego projektu strony. Można więc zauważyć, że w niektórych branżach schematy stron są do siebie dość podobne, a mimo to przedsiębiorstwa nie mogą liczyć na brak zainteresowania swoją ofertą.

 

Aczkolwiek projektowanie serwisów internetowych zupełnie od podstaw, stwarza znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim można przedstawić treść strony tak, jak się chce, a nie w taki sposób, na ile pozwalają umiejętności. Jest to niezwykle ważne, ponieważ oryginalność i dobór grafiki, która wpływa na wyobraźnię, mogą przyczynić się do tego, że serwis znacznie szybciej zjedna sobie uwagę odbiorców. W sieci jest to zaś bardzo ważny czynnik, gdyż, jak już wspomniano, witryn przybywa każdego dnia, a są tacy użytkownicy, którzy nie przebywają na danej stronie więcej, niż kilka sekund.

 

W takiej sytuacji projekt powinien zaciekawić, dlatego z jednej strony nie powinien być szablonowy, a z drugiej, wykonany w sposób profesjonalny. Co oznacza profesjonalność – przede wszystkim uwzględnienie wszystkich norm i etykiety, jaka obowiązuje w Internecie. Szczególnie zaś jest ona związana z implementacją witryny pod konkretną wyszukiwarkę internetową. Zatem projektowanie stron www wymaga odpowiedniej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Nic więc dziwnego, że doświadczone firmy zajmujące się tworzeniem stron, nie mogą narzekać na brak zamówień.

ipad-for-christmas-from-work

Wybierając fachowca, można mieć pewność, że będzie potrafił najlepiej wykorzystać posiadane informacje. Zarówno te związane z tworzeniem strony, jak i te, otrzymane od zleceniodawcy. Niezależnie więc, czy tematem serwisu będzie opis miasta, takiego jak na przykład Kraków, czy opis firmy i jej oferty, strona nie będzie szablonowa. Ponadto projektanci zwracają uwagę na wszystkie szczegóły, więc nie tylko na użyteczność i na nawigację, ale również na to, by poszczególne elementy były właściwie rozmieszczone i odpowiednio zaakcentowane.

Profesjonalnie wykonaną stronę od podstaw łatwiej się też aktualizuje i modyfikuje w przyszłości.

 

źródło: http://lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-graficzne

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)