W przypadku tworzenia domu istotna okazuje się byś stolarka. Do jednego z jej rodzajów jesteśmy w stanie wymienić stolarkę okienną. Powinna być ona uwzględniona w przypadku każdego projektu domu. Poza tym powinniśmy pamiętać, że okna w domu jednorodzinnym muszą być rozporządzone według określonych warunków techniczno-budowlanych. Musi tutaj zarówno odpowiadać usytuowanie takich okien, jak i odpowiadanie, względem innych budynków. Jaki występuje tutaj porządek. Możemy wskazać, że pomieszczenie, które jest na stałe użytkowane przez właścicieli danego mieszkania, to powinno posiadać okno nie mniejsze, niż 12,5% wielkości podłogi.


Jednak w innych pomieszczeniach, na przykład w kuchni, czy łazience-mogą zostać wykorzystane okna posiadające przynajmniej 1/12 wielkości podłogi. Takie są wymagania stawiane podczas budowy domów. Ale warto jest wziąć tutaj pod uwagę zalecenia architektów, które wskazują, że powinno wynosić 10% powierzchni podłogi. Jeśli w projekcie domów chcemy zdecydować się na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, to musimy pamiętać o tym, że powinno zostać ono dokładnie zaprezentowane. Mamy tutaj na myśli to, że nie ma ono prawa ograniczać dostępu światła naturalnego do wnętrza całego domku jednorodzinnego. Tak samo należy czynić, jeśli decydujemy się utworzyć się garaż, czy inny budynek na naszej działce. Poza tym powinniśmy starać się zauważyć, jakie występuje usytuowanie domu względem sąsiednich działek. Powinno to przebiegać w taki sposób, aby ściana z oknem nie była bliżej niż 4 metry od granicy sąsiedniej działki. W niektórych przypadkach jest uzyskanie mniejszej granicy, do 1,5 metra. Ale następuje to tylko, podczas uzyskania pozwolenia z gminy. Rzadko kiedy są rozpatrzone takie możliwości.

Także warto będzie decydować się na wykończenie domu, które będzie mogła zapewnić nam firma budowlana. Na pewno zadba ona nie tylko o wykonanie stolarki okiennej, ale także o wiele innych rzeczy, które spełniają określoną rolę. Do nich możemy zaliczyć wykonanie hydrauliki, elektryki, jak i wielu innych prac podczas budowy domów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)