Typy ruletki występującej w kasynach

Rozróżniamy dwa typy ruletki występującej w kasynach, jest to ruletka europejska oraz ruletka amerykańska. Wiemy doskonale, że ruletka to jedna z najpopularniejszych i najsłynniejszych gier hazardowych na całym świecie, jednak nie każdy zna jej historię o rozłamie na dwa rodzaje ruletki.

ruletka

Od początku bowiem istnienia ruletki, czyli od 1645 roku, gra ta miała na kole liczby od jednego do trzydziestu sześciu, następnie w 1842 roku została ulepszona poprzez wprowadzenia zera (0)na kole do gry, dzięki czemu to kasyna miały większe szanse na wygraną, niżeli gracze, a przewaga ta wynosiła 2,7 %. Natomiast jeszcze później, kiedy ruletka powędrowała do ameryki, amerykanie dodali do niej drugie zero (00), dzięki czemu kasyno miało nad graczami przewagę w liczbie 5,7%. Jednak ta wersja ruletki przyjęła się jedynie w Stanach Zjednoczonych, a w Europie przystano na wersję ruletki z jednym zerem, dlatego właśnie powstał rozłam na ruletę europejską oraz ruletkę amerykańską.

Oczywiście, jeżeli gracze mają możliwość wyboru, wybierają ruletkę europejską, gdyż mają oni zdecydowanie większe szanse na wygraną. Inne różnice występujące w obu typach ruletki, to wielkość stołu, sposób rozkładania żetonów i inne drobne rozbieżności w grze. Na przykład w ruletce europejskiej gra odbywa się przy większym i bardziej profesjonalnym stole do gry, a wszelkie żetony są ustawiane oraz zdejmowane z planszy z liczbami za pomocą specjalnego przyrządu, zwanego „grabi”. Natomiast w ruletce amerykańskiej wszystkie te czynności wykonywane są ręcznie. Również w kasynach internetowych możemy spotkać dwa rodzaje ruletki, a mianowicie ruletkę europejska oraz ruletkę amerykańską, jednak gracze zdecydowanie wolą kasyna online, gdzie występuje ruletka europejska.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)