Pochodzące z języka francuskiego słowo „roulette” znaczy po prostu kółko. Gra w ruletkę nie jest skomplikowana. Zasady są bardzo proste iw zasadzie każdy w kilka minut jest w stanie zrozumieć jakie są zasady gry i w jaki sposób można próbować w niej swoich sił. Ruletka jest grą towarzyską, choć oczywiście jest to gra hazardowa. W przeciwieństwie na przykład do pokera gra ta toczy się przeciwko kasynu. Nie konkurujemy tutaj z innym graczem, ale wraz z innymi gramy właśnie przeciwko kasynu.


Hazard nie jest zjawiskiem pozytywnym, jednak raz na jakiś czas jako forma rozrywki na pewno świetnie się sprawdzi. Zatem warto zdecydować się na odrobinę ryzyka i choć raz zagrać w którąś z gier. Dobra na początek na pewno będzie ruletka. Choć wiele zmienia się w zakresie techniki gier hazardowych, ale ruletka jest od wieków taka sama. Tutaj nic się nie zmienia. Do gry potrzebne jest specjalne koło. Jest ono podzielone na 37 równomiernie umieszczonych pól ponumerowanych od 0 do 36. Na kole znajdziemy trzy kolory – pole zerowe ma kolor zielony, poza tym 18 numerów jest oznaczonych kolorem czerwonym, a pozostałe 18 czarnym. Zgodnie z zasadami gry można obstawiać na dowolną ilość numerów, a także kombinacji tych numerów. Można również skorzystać z opcji tak zwanych prostych zakładów. Wówczas obstawiamy jedynie kolor i to czy wypadnie liczba parzysta czy nieparzysta. Najbardziej unikalną liczbą na kole do ruletki jest zero. Jeżeli gracz obstawi zero, wówczas trafienie jest rozliczane tak samo jak w przypadku każdej innej liczby. W grze w ruletkę do kombinacjami zera zalicza się takie jak split, street oraz korner.

Jeżeli jednak gracz zdecydował się na obstawienie szans prostych, wówczas przy wypadnięciu zera traci połowę stawki. Jeżeli natomiast gracze obstawiają kolumny lub tuziny, w chwili wypadnięcia zera, gracze tracą wszystko. Hazard ma swój smak, który dla niektórych jest aż nazbyt kuszący, jednak raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi towarzysko wybrać się do kasyna i dobrze się zabawić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.9/10 (19 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)