Lokata bankowa jest niczym innym jak zarabianiem na własnych pieniądzach. Powierzamy pod opiekę banku konkretną sumę pieniędzy na określony czas, zaś po upływie terminu bank wypłaca nam nasze środki pieniężne z należnym oprocentowaniem.

Na rodzaj oprocentowania decydujemy się przy założeniu lokaty. Może być ono stałe lub zmienne. Stałe polega nabusinessman saving money tym, że decydujemy się na jedną stopę oprocentowania i nie może się zmienić w czasie trwania umowy. Potrafimy zatem założyć, jaką sumę wypłacimy. Oprocentowanie zmienne dopuszcza pewne zmiany. Możemy uzyskać sumę większą, jeżeli oprocentowanie się zmieni albo mniejszą. Zależy to od decyzji Rady Pieniężnej. Lokatę bankową możemy założyć nawet w momencie, gdy nie mamy wielkich środków. Zamrażamy wówczas pieniądze na pewien czas. Aby nie pozbyć się gotówki na dłużej można założyć kilka lokat na różne okresy, byśmy mieli dostęp do swoich pieniędzy.

Czym jest lokata negocjowana

Oferta ta kierowana jest do klientów, którzy obracają większą gotówką. Przy kwotach powyżej 50 tysięcy złotych klient może sam negocjować oprocentowanie lokaty. Jest to zależne od jego zamiarów. Może ustalać również inne warunki lokaty. Oczywiście wszystko powinno mieścić się w granicach rozsądku, ponieważ bank zbyt wysokich lokat i tak nie zastosuje. Maksymalnie można uzyskać dodatkowo około jednego procenta.

Czym są e-lokaty?

E-lokata jest jedną z najnowszych i najbardziej atrakcyjnych form inwestowania swoich środków finansowych. Taką lokatę bankową może założyć każdy, kto ma dostęp do internetowego konta bankowego, co znajduje się dziś w ofertach prawie wszystkich banków. Możemy więc założyć ją bez wychodzenia z domu. Zauważa się również, że oprocentowanie na takiej lokacie jest wyższe od tej założonej tradycyjnie przez kontakt osobisty z bankiem. Warto również skorzystać z rankingu lokat. W Internecie znajdziemy wiele takich stron, które pozwolą nam zdecydować o najlepszej dla nas lokacie.

Czym jest lokata a’vista?

Lokata ta dostępna jest dla klientów danego banku. Polega na tym, ze wpłacamy minimalną podaną przez bank kwotę. Nie ma w niej określonych termonów, zaś funkcjonuje zgodnie ze zmienną stopą oprocentowania, zaś dotyczy to wysokiej kwoty inwestycji. Aby wycofać taką lokatę należy jedynie złożyć w banku stosowne wypowiedzenie.

Więcej informacji o lokatach dostępne na portalu oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)