Młodzi ludzie zaczynający dopiero swoją karierę w pracy nie mogą pozwolić sobie na piękne duże mieszkania. Logicznie myśląc, mała kawalerka nie powinna być dużym wydatkiem. Jednak reguła mówi, że im mniejszy mamy metraż mieszkania, tym większa jego cena jednostkowa w przeliczeniu na 1 mkw.
Kupno własnego kąta to w dzisiejszych czasach priorytet dla każdej osoby, która chce nie tylko pójść na swoje, ale także założyć rodzinę. Wygoda, niezależność, przytulny kącik do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Jednak niestety ceny nieruchomości na rynku nie są niskie. Sytuacje taką możemy zaobserwować między innymi na rynku nieruchomości w Przemyślu. Znajduje się tutaj wiele mieszkań o mniejszym metrażu, np. poniżej 25 mkw. Ceny wahają się, ale przeważnie jest to od 2000 zł do 5000 zł za metr całkowity powierzchni, którą kupujący chce wynająć bądź też zakupić na własność.

nieruchomosci w przemyslu

W większych miastach również zaobserwowano tendencje wzrostową cen małych mieszkań. Na najwyższym miejscu, jeśli chodzi o ceny posiadłości stoi Warszawa, zaraz po niej Kraków i Wrocław. Ceny wahają się od 4000 zł do 8000 zł za mkw powierzchni.

Jednak należy pamiętać o tym, że ceny odnoszą się do wszystkich typów mieszkań, małych jak i dużych. Cena zależy od kilku ważnych elementów: lokalizacji danego mieszkania, od tego czy jest ono wyremontowane, w jakim budynku się znajduje, w jakiej okolicy. W takim razie oczywistym jest, że jeżeli będziemy chcieli nabyć nieruchomość w ścisłym centrum miasta, zapłacimy za nią bardzo wysoką cenę. Jeśli jednak znajdziemy ją trochę dalej, lub na obrzeżach, możemy mieć taki sam komfort jak w centrum, za dużo niższą cenę.

nieruchomości przemyśl

Mniejsze mieszkania, kawalerki czy pokoje często są wynajmowane przez studentów bądź też osoby które dopiero rozpoczęły karierę zawodową. Będą się one kierowały więc nie standardem danego mieszkania, a jego ceną. To logiczne zachowanie. Każdy z nas chciałby uniknąć na starcie nowego życia problemów finansowych, coraz większej ilości kredytów, żeby tylko móc połączyć koniec z końcem. Życie od jednej wypłaty do drugiej nie przynosi nikomu żadnej satysfakcji.

Kupno mieszkania

Kupno mieszkania w Polsce w każdym mieście wiąże się z dosyć dużym wydatkiem. Jak wcześniej wspomnieliśmy, czasami warto zrezygnować z wygód mieszczących się w centrum miasta i znaleźć swoje gniazdko w jego dalszych okolicach. Możemy wtedy na tym skorzystać płacąc tą samą, lub nawet niższą cenę za dużo większy metraż. Wybierając mieszkanie, zawsze dokładnie przeanalizuj każdą opcję.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głosy)