Postęp cywilizacyjny to nie tylko udogodnienia techniczne, ale też łatwiejszy dostęp do wiedzy i większa świadomość wpływu codziennych wyborów na nasze zdrowie i samopoczucie. Coraz więcej z nas wraca do naturalnych metod leczenia czy żywienia i docenia sprawdzone, nie naszpikowane chemią środki. Ogromną popularnością cieszą się zarówno kosmetyki ekologiczne, które w swoim składzie nie zawierają konserwantów, a jedynie składniki pochodzenia naturalnego i roślinnego. O jakości i rzetelności marki produkującej kosmetyki naturalne świadczą odpowiednie certyfikaty.

Podobna sytuacja występuje w przypadku naturalnych suplementów diety. Warto zainwestować na przykład w ekstrakt z pestek winogron. Ten bogaty w 40 bioflawonoidów środek naturalnie wzmacnia odporność w stopniu tak nieprawdopodobnie dużym, że według wielu lekarzy regularne przyjmowanie może zapobiec nowotworowi, a nawet cofnąć jego stadia! Ekstrakt opc wciąż nie jest jednak reklamowany na szeroką skalę, a informacje na jego temat rozchodzą się raczej pocztą pantoflową. Chcąc poznać bliżej właściwości zdrowotne ekstraktu z pestek winogron warto odwiedzić tę stronę http://ekstrakt-z-winogron.pl/.

ekstrakt-z-pestek-winogron

Jeśli jednak planujesz samodzielnie rozpocząć swoją przygodę z ziołolecznictwem, naturalnym leczeniem czy zbiorem roślin, zaopatrz się koniecznie w atlas roślin leczniczych, który będzie stanowił Twoje kompendium wiedzy początkującej zbieraczki ziół. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych i posiadających rozmaite funkcje roślin.

Najpopularniejsze zioła:

  • Aloes – ma działanie łagodzące, sztywne łodygi po przecięciu na pół wytwarzają duże ilości soku. Można przecierać nim twarz lub zastosować na oparzenia czy ugryzienia owadów. Wyciśnięty sok z aloesu nadaje się do picia – oczyszcza organizm z toksyn.
  • Pokrzywa – jej właściwości są nie do przecenienia. Wyciąg z pokrzywy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, działa wzmacniająco, pielęgnuje włosy i skórę.
  • Lubczyk ogrodowy – stosuje się go leczniczo w bólach brzucha i problemach z trawieniem. Jest też znanym afrodyzjakiem.
  • Skrzyp polny – ma właściwości moczopędne, oczyszcza organizm, wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.
  • Szałwia – nieoceniona przy schorzeniach wątroby, nad potliwości, zaburzeniach jelitowych lub zapaleniach zewnętrznych, na przykład do płukania jamy ustnej w przypadku anginy.

Dobra znajomość właściwości poszczególnych ziół, roślin czy wspomnianych magicznych pestek winogron pozwala na całkowite wyeliminowanie chemii i jest w obecnych czasach chyba najlepszą receptą na zdrowie i długowieczność. Ponadto uniezależnia nas od koncernów farmaceutycznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)