Gra w pokera wielu osobom kojarzy się z zadymionymi zapleczami w lokalach o wątpliwej renomie i mężczyznami o nieprzyjemnych twarzach, palącymi papierosy nad kartami. Na środku stołu leżą oczywiście pieniądze, a wszystkiemu towarzyszy alkohol. Takie obrazy przyniosło nam bowiem wiele filmów. Inni znów widzą pokera jako synonim hazardu, który niszczy majątki i rodziny.


Bogate kasyna, faceci w garniturach w towarzystwie atrakcyjnych kobiet, które zachęcają ich do ryzykownych zagrań. Takie wizje to żadne zaskoczenie. Wielu z nas w ogóle nie miało bowiem do czynienia z pokerem na żywo. Dlatego też poker jest dla nas jedynie wizją z filmu. Owszem, poker ma swoje nazwijmy to studenckie i imprezowe odmiany, z którymi niektórzy na pewno się zetknęli. Jednak nie każdy ma tego rodzaju doświadczenia. Natomiast pokerowe rozgrywki wcale nie muszą tak wyglądać i kończyć się tragediami i ruiną finansową części graczy. Coraz więcej osób decyduje się na towarzyskie rozgrywki pokerowe w domach czy na imprezach. Nie ma w tym nic dziwnego. Dobra zabawa przy kartach nie jest przecież grzechem. Dla dodania grze smaku niektórzy grają na niewielkie sumy pieniędzy jednak jest to jedynie dodatkowy element. Rozgrywki hazardowe nie są bowiem legalne, choć można z nimi się zetknąć w niektórych lokalach o wątpliwej sławie lub miejscach, w których bywają osoby powiązane ze światem przestępczym. Traktowanie pokera jako szansy na zarobienie dodatkowych pieniędzy, o ile nie dysponujemy wielkim talentem i doświadczeniem w tym zakresie nie powinno wydawać nam się realne. Marzenie o zgarnięciu wielkiej puli to niejednego już doprowadziło do niezbyt przyjemnych sytuacji.

Hazard potrafi uzależnić, a poker jedną z gier, która do hazardowych niewątpliwe należy, dlatego ostrożność jest jak najbardziej zalecana. Nie można jednak demonizować tej karcianej zabawy. Poker może być po prostu towarzyską rozrywką, tak powinniśmy do tego podchodzić. Dzięki temu będziemy lepiej poznawać zasady gry, spotykać się ze znajomymi i po prostu dobrze się bawić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)