Deklaracja podatkowa PIT-28 jest stosowana do wykazania zysku, stosowanych odliczeń a także dłużnej wielkości ryczałtu ewidencjonowanego w roku 2013. Z wykorzystaniem tego zeznania rozliczamy się z urzędem gdy rozliczamy się przez ryczałt ewidencjonowany nie zaś zgodnie ze skalą podatkową.

PIT-28 czy PIT-36?

Podatnik, który otrzymuje dochody z prowadzonej działalności, może przejść na najpełniej odpowiadającą mu odmianę opodatkowania. W przypadku gdy podatnikowi nie wadzi rozliczenie według skali podatkowej, które wysokość zobowiązania uzależnia od osiągniętego dochodu, nie musi on dostarczać żadnego zgłoszenia, natomiast na koniec roku rozliczy się przez PIT-36. W przypadku gdy bardziej intratny jest ryczałt, uzależniający kwotę należności od formy naszej firmy, powinniśmy złożyć odpowiednie oświadczenie do organu.

Rozliczenie 2013/2014 z PIT-28

PIT-37Formularz podatkowy PIT-28 związane jest z działalnością prowadzoną w roku 2013. Służy on wykazaniu przychodów uzyskiwanych zarówno z aktywności gospodarczej wykonywanej indywidualnie, w formie spółki cywilnej lub jawnej, oraz w razie otrzymywania kwot pieniężnych z najmu, dzierżawy lub umów o zbliżonym charakterze. W przypadku gdy chcemy rozrachować się z Urzędem Skarbowym, należy wypełnione zeznanie dostarczyć do odpowiedniego organu do końca stycznia roku 2014 Dostarczenia tego dopełnić możemy zarówno indywidualnie, wysyłając przesyłką listową lub przez Internet. Pewność, iż złożyliśmy deklarację w odpowiednim czasie, umożliwia Urzędowe Poświadczenie Odbioru, będące utwierdzeniem, że formularz został dostarczony do Urzędu Skarbowego.

Druk PIT-28 przeznaczony jest dla obywateli, których profity opodatkowane są na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Oznacza to, iż nie mogą być oni zobowiązani progresywną kwotą podatku, a odpowiednio do prowadzonej formy firmy płacą inną stawkę podatku. W sytuacji rozliczenia z urzędem możesz czerpać z złożenia formularza przez Internet przez Internet.

Rozwiązanie formularza PIT ręczne

Dotychczasowe rozliczanie zeznania fiskalnego PIT 28 jest procesem zdecydowanie żmudnym. Nie przypominając oczywistości w stylu nieodzowności odręcznego uzupełniania oraz wykonywanie własnoręcznych rachunków, związane było to również ze stratą czasu w urzędzie. Dojechanie do Urzędu oraz godziny spędzone w kolejkach skutkowały aż w nieodzowności brania dnia wolnego w zakładzie pracy. Rozliczenie PIT 28 za pośrednictwem Internetu wygląda zdecydowanie inaczej. Poprzez korzystanie z opisywanego wyjścia potrafimy rozliczyć się z fiskusem w dotychczas nieznany i przyjemny sposób.

Rozlicz PIT 28 przez internet

Korzystając z obecnego ułatwienia możemy zaoszczędzić bardzo wiele cennych chwil. Nowoczesny trend skierowany w dotychczas nieznanym kierunku skutkuje w tym, że mamy możliwość wypełnić PIT nie wychodząc z domu. Podobnie jak korzystanie z transakcji bankowych, tak samo formularz PIT-28 zajmie nam jedynie parę chwil. Dzięki powiązaniu z rządowym systemie e-deklaracje mamy pewność, że jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Wypełnienie deklaracji podatkowej przy korzystaniu z Internetu to wyjście, do jakiego zachęca resort finansów. W ubiegłym roku tym sposobem rozliczyło się aż 3 mln Polaków – dane przemawiają lepiej niż słowa.

Zobaczcie ten program: PIT-37 przez internet

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)