Żywność może być albo lekarstwem albo trucizną; to, co i ile jemy, wpływa na nasz organizm. Dieta może uchronić nas przed chorobami, lub uczynić nas bardziej na nie podatnymi. Najlepszą receptą na odżywianie jest, jak w wielu innych przypadkach, umiar i zdrowy rozsądek. Dostarczanie wszystkich niezbędnych składników, zarówno mikro, jak i makroelementów, ma działanie profilaktyczne – sprawia, że nasz układ odpornościowy działa skuteczniej. Odpowiednią dietę należy jednak zachować zwłaszcza wtedy, gdy masz już zdiagnozowaną chorobę. Sprawdź więc, jak karmić swoje ciało, by dostawało to, czego naprawdę potrzebuje.

prozdrowotne suplementy diety

Wielu ekspertów proponuje dietę zgodną z grupą krwi. Dzięki unikaniu produktów, które ewidentnie nam szkodzą, możemy nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również doprowadzić do równowagi w organizmie. A ponieważ nasze pożywienie, niemal w całości opiera się na przetworzonych produktach, pełnych różnych dodatków (trucizn), niezbędna staje się ochrona naszego organizmu, przed skutkami takiej diety. Jeśli spożywasz mało warzyw i owoców (w ciągu dnia powinno się jadać warzywa i owoce 5 razy), to twoim ratunkiem mogą okazać się suplementy diety pochodzenia naturalnego.

KFD posiada w swojej ofercie prozdrowotne suplementy diety, które mogą wspomóc organizm, czy to w walce z chorobą, czy to w daleko idącej profilaktyce. Najciężej pracującym narządem (poza sercem) jest watroba. Na niej spoczywa wiele funkcji, wśród których neutralizacja toksyn, w obecnym czasie jest chyba najważniejsza. Co należy zrobić, co jeść, aby służyła nam jak najdłużej. Dawniej na marskość wątroby cierpieli przeważnie alkoholicy, a dzisiaj marskość wątroby coraz częściej dotyka młode osoby, a nawet dzieci. Winne są przede wszystkim toksyny, których pełno wokół na oraz trucizny w pożywieniu, a także toksyny wewnętrzne, pochodzące przemiany materii.

Aby odtruć wątrobę warto zastosować suplementy posiadające w swoim składzie argininę, która usuwa amoniak. Dodatkowo na polskim rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które pomagają zregenerować wątrobę i poprawić jej wydolność. W cięższych przypadkach np. po żółtaczce warto zastosować preparaty mocno witaminizowane, które wzmocnią nasz organizm i dostarczą niezbędnych witamin i minerałów. Pamiętajmy, że suplementy diety mają za zadanie jedynie uzupełniać naszą dietę. Trzeba dbać o to, aby każdego dnia była ona odpowiednio urozmaicona, zaś składniki z jakich gotujemy posiłki były odpowiedniej jakości. Bez tego same suplementy na niewiele się zdadzą.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)