Skutery z każdym miesiącem zyskują kolejnych fanów, a grono zwolenników tej formy transportu stale się powiększa. Najmodniejsze ostatnio Zipp i Romet urzekają stylistyką i komfortem jazdy w miejskich warunkach. Czy na przejażdżkę skuterem możemy zabrać dziecko? Czemu nie! Przewożenie dziecka skuterem, tak samo jak i samochodem, obwarowane jest jednak przepisami. Jednym z najważniejszych jest obowiązek zapewnienia kasku dopasowanego do dziecięcej postury.

Jak wybrać dobry kask?

Dostępne w dobrych sklepach kaski dla dzieci są wygodne, nie ograniczają swobody ruchów i pozwalają dziecku obserwować otoczenie i zmieniające się krajobrazy. Czym kierować się przy ich wyborze?

Ważny jest materiał, z którego został wykonany kask. Zazwyczaj są to włókna szklane lub tworzywa sztuczne.Świetnym patentem, które oferuje wielu producentów kasków, jest siatka przeciw owadom. Na pewno żaden maluch nie chciałby bliskiego spotkania z muchami, więc lepiej oszczędzić mu takiego przeżycia, wybierając kask wyposażony w taką funkcję.

3339757804_6789e70e0d_o

Bardzo ważna jest wentylacja, szczególnie, jeśli planujemy dłuższe wycieczki albo wykorzystanie kasku podczas jazdy rowerem. Każdy kask oznaczony jest odpowiednim poziomem chłodzenia. Ważne, aby był jak najlepszy i o tę kwestię warto pytać podczas wizyty w sklepie lub podczas rozmowy z internetowym sprzedawcą. Oprócz chłodzenia istotna jest wentylacja, szczególnie w przypadku kasków motocyklowych. Producenci rozwiązują problem parowania w rozmaity sposób, warto poczytać fora internetowe zrzeszające motocyklistów. Są one pełne opinii na temat poszczególnych elementów wyposażenia motocyklisty. Na pewno znajdziemy tam odpowiedź na pytanie, które kaski dla najmłodszych są najlepsze i w przypadku których cena jest adekwatna do jakości.

Wiele kasków posiada wkładki antyalergiczne, które również dla wielu rodziców są istotnym elementem. Jeśli na zakupy zabierzemy ze sobą pociechy, prawie pewne jest, że będą namawiać nas na taki kask, który w ich opinii będzie najbardziej atrakcyjny. Nowoczesne kaski dla dzieci mają bowiem nie tylko różnorodne kolory i wzory, ale również imitują zwierzęta albo postaci z bajek. Pamiętajmy jednak, że dziecko szybko rośnie, a jego upodobania kolorystyczne i bajkowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Zakup kasku z księżniczką za dwa miesiące może stać się zarzewiem konfliktu, jeśli bajkowa księżniczka wyjdzie z mody, a jej wizerunek pozostanie na kasku naszej pociechy.

7377932776_2db575ef8e_z
Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze kasku dla dziecka?

Dopasowanie kasku to rzecz odpowiadająca nie tylko za wygodę, lecz również bezpieczeństwo. Dziecko powinno przymierzyć różne kaski i zawyrokować, w którym czuje się najlepiej. Zwróćmy również uwagę na rodzaj klamry. Czy nie istnieje ryzyko przycięcia skóry podczas zapinania? Kask powinien mieć również elementy odblaskowe, istotne szczególnie przy jeździe wieczornej lub popołudniowej. Ewentualnie po zakupie możemy sami wyposażyć go w naklejki tego typu. Na pewno nie warto kierować się ceną, a szczególnie tą najniższą. Kask może uratować nam i naszemu dziecku życie, wybierzmy zatem najlepszy, na jaki możemy sobie pozwolić.

 

źródło: http://maxmoto.pl/kaski-motocyklowe-dla-dzieci,c652.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)