Alergicy muszą zachować w swoim mieszkaniu jak najlepszy mikroklimat, dlatego też bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiednich tynków. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie tynki są najlepszym rozwiązaniem dla alergików i dlaczego warto z nich skorzystać.

Wilgoć w murach

Tynki cementowo-wapienne w dzisiejszych czasach są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które muszą zmagać się na co dzień z różnego rodzaju alergenami. Tradycyjne tynki łączą w różnych proporcjach wyłącznie cement, wapno oraz piasek, czyli jedynie naturalne materiały. Dzięki piaskowi, tynki wapienne w bardzo naturalny sposób odciągają wilgoć z murów. Ogromną rolę dla naszego zdrowia odgrywa również wapno, które łatwo przepuszcza parę wodną oraz dwutlenek węgla, dzięki czemu klimat w mieszkaniu znacząco się poprawia.
Korozja biologiczna

Wapno nadaje naszym elewacjom bardzo wysoką odporność na tzw. korozję biologiczną, która może okazać się olbrzymim zagrożeniem nie tylko dla alergików. Wapno dzięki zasadowemu odczynowi tworzy bardzo nieprzyjazne środowisko dla bakterii, pleśni oraz grzybów. Tynki cementowo-wapienne mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, zwłaszcza w tych gdzie wymagana jest czystość mikrobiologiczna.
Nowoczesne tynki gipsowe

Nowoczesne tynki gipsowe także są doskonałym rozwiązaniem dla alergików, a co najciekawsze na naszym rynku pojawiają się specjalne produkty, które dedykowane są właśnie alergikom. Jak powszechnie wiadomo na gładkich powierzchniach kurz osadza się w znacznie mniejszym stopniu, dlatego też zarówno gipsowe tynki maszynowe jak i ręczne są mile widziane. Tynki gipsowe doskonale wchłaniają wilgoć i co najciekawsze zwracają ją również do otoczenia. Ogromną zaletą tynków gipsowych jest również to, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.
Farba do tynków

W przypadku alergików ogromną rolę odgrywa nie tylko wybór odpowiednich tynków, ale również wybór farby. Osoby uczulone w pierwszej kolejności powinny sięgać po farby wodorozcieńczalne. W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się emulsje, których głównych składnikiem są żywice akrylowe, winylowe oraz lateksowe. Farby tego typu tworzą jednorodne i bardzo odporne na zabrudzenia powierzchnie. Alergicy unikać powinni farb krzemianowych, których powierzchnia jest bardzo porowata i może niepotrzebnie zbierać kurz.

REKLAMA: tynki cementowo-wapienne Kraków, tynki gipsowe Kraków | http://www.inside-system.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)