Polscy gracze w pokera praktycznie na całym świecie są bardzo doceniani i na wielu turniejach święcą triumfy. Niestety w naszym kraju najlepsi polscy pokerzyści są zwykłymi przestępcami dlatego też mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że mamy wielu wybitnych pokerzystów. Według najnowszych statystyk w naszym kraju zarejestrowanych jest ponad pół miliona pokerzystów, ale wszystkich osób, które grają w pokera jest drugie tyle.

W Polsce poker wielu naszym rodakom kojarzony jest przede wszystkim z bardzo popularnym filmem “Wielki Szu” i doskonałą kreacją głównego bohatera w którego wcielił się Jan Nowicki. Niestety prawdziwy poker ma tak naprawdę bardzo mało wspólnego z tym co zostało pokazane w tym firmie i niechlubna sława która jest przypisana pokerowi jest bardzo niesłuszna.

Jeżeli chodzi o samych pokerzystów to jednym z najpopularniejszych polskich graczy jest Kuba Michalak, który może pochwalić się znakomitymi wynikami nie tylko w grach online, ale również i w turniejach w realu. Kuba Michalak pierwszą poważną wygraną zaliczył w 2009 roku kiedy to zgarnął ponad $2,000. Już wówczas zauważono w naszym rodaku bardzo duży talent pokerowy i wróżono mu ogromny sukces w kolejnych latach. Kuba Michalak najlepsze wyniki w turniejach pokerowych online zanotował w latach 2012-2013. Szacuje się, że Polak zarobił w internetowym pokerze ponad $1,700,000 co jest sumą naprawdę bardzo przyzwoitą.

Polski gracz bardzo dobre wyniki osiągał nie tylko w internetowych turniejach, ale również i turniejach live. Dzięki ogromnym sukcesom w sieciowych potyczkach najlepsze europejskie kasyna pokerowe stały przed nim otworem i stanowiły kolejne poważne wyzwanie w karierze. Swoją pierwszą znacząco wygraną Kuba Michalak zanotował w maju 2012 roku podczas Main Eventu. Na turnieju tym naszemu rodakowi udało się zdobyć $152,002.00. Rok później w maju 2013 roku Polak okazał się najlepszym pokerzystą z pośród 761 graczy na turnieju Main Event rozgrywanego w ramach International Stadiums Poker Tour na Wembley. Dzięki tej wygranej Polak zgarnął ponad $566,226.00!

mikolaj-zawadzkiMikołaj Zawadzki na turnieju w Barcelonie

Jak widać w naszym kraju pomimo tego że poker jest zakazany i na graczy czekają ogromne grzywny to można osiągnąć ogromne sukcesy w tym sporcie. Dobrym tego przykładem jest nie tylko postawa Kuby Michalaka, ale również wielu innych pokerzystów, którzy święcą triumfy w kasynach na całym świecie. Miejmy nadzieję, że polscy politycy przejrzą szybko na oczy i że w najbliższym czasie w naszym kraju znów będzie można rozgrywać turnieje pokerowe na najwyższym światowym poziomie.

Jak na razie naszych najlepszych krajowych pokerzystów możemy podziwiać wyłącznie na zagranicznych turniejach lub w kasynach internetowych. Jeżeli chcą Państwo poznać sylwetki najlepszych polskich pokerzystów to w internecie dostępne są strony, które zawierają aktualne rankingi i dokładny opis wszystkich najlepszych, również tych mniej znanych, polskich pokerzystów, takich jak Mikołaj Zawadzki czy Michał Horecki. O tym pierwszym przeczytamy przykładowo w serwisie PokerBreak Live na http://pokerbreaklive.net/mikolaj-zawadzki/.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)