W ostatnim czasie dużą popularność zyskały mikroalgi. Półki w aptekach aż uginają się od wielokolorowych opakowań. Różnego rodzaju suplementy diety, kuszą gwarancją zdrowia i urody. Porównywalnie jest także w sklepach online z kosmetykami. Ale czym tak właściwie są mikroalgi i jak one tak naprawdę działają?

Mikroalgi to glony posiadające chlorofil, występują jedynie w nieskazitelnie czystej wodzie. Ich głównym przedstawicielem jest przede wszystkim chlorella. Są początkowymi i najprostszymi formami życia na kuli ziemskiej i istnieją już od kilku miliardów lat. Od wieków, używane są w państwach Azji, jako dodatek do codziennej diety, bowiem zawierają wiele niezwykle istotnych substancji odżywczych.

chlorella - mikroalgi

Chlorella to bogactwo szerokiego spektrum białek, węglowodanów i witamin. Zawiera około 50 proc. białka, 20 proc. tłuszczu, 20 proc. węglowodanów, 5 proc. błonnika oraz mnóstwo minerałów i witamin. Jest obfitym źródłem witaminy B12, jak również kwasów tłuszczowych takich jak kwas linolowy oraz alfa-linonowy. Chlorella jest popularna przede wszystkim dzięki właściwościom detoksykacyjnych. Dzięki dużej zawartości chlorofilu scala ze sobą i wydala z organizmu ciężkie toksyny, nagromadzone w naszym ciele. Niektórzy z naukowców sugerują, że chlorella, jako środek oczyszczający, działa najefektywniej, gdy jest używana na czczo, można ją jednak brać wraz z innymi pokarmami i lekami. Stanowi ratunek dla ludzi z problemami wątrobowymi lub dla tych, którzy nadużywają alkoholu i papierosów. Jest bardzo kojąca dla ludzi mających problem z wypróżnianiem.

Chlorella jest skarbnicą wielu substancji odżywczych, koniecznych do wzrostu i regeneracji komórek organizmu. Dostarcza ona, także komplet znakomicie przyswajalnych witamin oraz składników mineralnych, co pozytywnie wpływa na fizyczną i psychiczną formę organizmu. Zawiera łatwo przyswajalny jod, potrzebny do produkcji hormonów tarczycy, pełniących kluczową rolę w unormowaniu podstawowej przemiany materii i termogenezy, a także determinują prawidłowy rozwój oraz pracę mózgu i układu nerwowego. Chlorella zawiera również konieczny do prawidłowego trawienia błonnik. Jest alkaliczna, oznacza to, że neutralizuje ona kwasową żywność i pomaga przesunąć poziom Ph w stronę zasadową.

Spożywając codziennie właściwą dawkę chlorelli znakomicie odtrujemy nasz organizm oraz doskonale go odżywimy. Już po kilku dniach nasz organizm, skóra, włosy i paznokcie ulegną poprawie, pokazując prawdziwą moc chlorelli.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)