Decydując się na kupno mieszkania mamy do wybory dwa warianty. Kupimy albo mieszkanie z rynku wtórnego albo mieszkanie z rynku pierwotnego. Lepszym rozwiązaniem jest jednak kupno mieszkania pierwotnego. Przede wszystkim dzieje się tak dlatego, ponieważ kupując w pełni nowe mieszkanie, mamy zagwarantowane, że nic w nim nie jest zepsute.

mieszkania krakówCzęsto sprzedając mieszkanie z rynku wtórnego, jego właściciel zwyczajnie zataja pewne fakty o jego stanie, ponieważ chce jak najszybciej mieszkanie takie sprzedać. W przypadku rynku pierwotnego nie ma takiej możliwości. Oczywiście za takie mieszkanie należy zapłacić sporo więcej, niż za mieszkanie z rynku wtórnego, jednak ostatecznie zakup ten jest opłacalny a mieszkanie bez większych remontów posłuży z pewnością przez parę kolejnych lat. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, ponieważ rynek mieszkań jest tak zorganizowanym rynkiem, że aktualnie mieszkania można kupić na kredyt. W konsekwencji spłacają raty w każdym miesiącu możemy już z mieszkania korzystać.

Samo znalezienie tego typu mieszkań tak naprawdę nie jest niczym trudnym. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę “nowe mieszkania w Krakowie” i wyskoczy nam z pewnością bardzo wiele ofert developerów, którzy zajmują się sprzedażą takich mieszkań. Z miesiąca na miesiąc rozpoczynane są coraz to nowe inwestycje związane z budowaniem domów, mieszkań czy nawet całych osiedli. Możemy również bezpośrednio odwiedzić stronę danego dewelopera, jak na przykład www.taniemieszkania.pl.

Rynek mieszkań tak prężnie się rozwija, że ostatecznie jest bardzo duży wybór mieszkań do kupienia. Każdy więc będzie w stanie znaleźć coś dla siebie biorąc pod uwagę ważne dla niego cechy mieszkania takie jak lokalizacja czy położenie na piętrze. Wraz ze wzrostem konkurencji nowych inwestycji mieszkaniowych spadły również ceny mieszkań. Ostatecznie więc aktualnie można za w pełni wyposażone mieszkanie zapłacić znacznie mniej niż w latach poprzednich. To wszystko prowadzi do tego, że opłacalne stało się kupowanie mieszkań z rynku pierwotnego, ponieważ ich ceny nie są już tak wysokie jak były kiedyś. Nowe mieszkanie jest dużo bezpieczniejszym wyjściem.

Kupując w pełni nowe mieszkanie mamy pewność, że nic nie będzie trzeba naprawiać w przeciągu najbliższych dni. Wszystkie instalacje są nowe i z pewnością posłużą przez parę kolejnych lat. Jedyne koszty dodatkowe, jakie trzeba ponieść są więc związane z samym urządzeniem mieszkania i ich wysokość jest oczywiście uzależniona od indywidualnych preferencji właściciela.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)