Rzeczą wiadomo jest, że zakładamy lokaty bankowe, konta oszczędnościowe czy inwestujemy w fundusze po to by zarobić na nich jakieś pieniądze. Chcą zarobić najważniejszym czynnikiem, który nas przyciąga do danego produktu jest procent, jaki możemy uzyskać. Czy jednak na pewno wysoki procent jest tak pewny i opłacalny i gwarantowany?Chwilówka

Lokaty bankowe

Najbardziej bezpiecznym sposobem na ulokowanie swoich nadwyżek pieniężnych jest lokata bankowa. Na lokacie bankowej praktycznie nie można stracić a jedynie zyskać gwarantowany procent zysku. Choć lokaty bankowe nie są może aż tak dobrze oprocentowane jak inne środki dają jednak nam realne zyski gwarantowane, co zapewnia nam już na początku znane oprocentowanie lokat. Decydując się na oszczędzanie na lokacie możemy pomóc sobie przy dokonywaniu trafnego wyboru narzędziem internetowym, jaki jest ranking lokat. Pomaga on nam wybrać właściwą propozycję dla siebie i daje porównanie lokat.

Fundusze inwestycyjne

Fundusz inwestycyjny jest instytucją, która lokuje powierzone mu przez nas sierotki pieniężne różne instrumenty dostępne na rynku finansowym. Fundusze inwestycyjne dzielimy na kilka rodzai. Wyróżniamy fundusze inwestycyjne otwarte, które są dostępne dla wszystkich uczestników i zarazem najbezpieczniejsze z uwagi na ograniczenia, co do zakresu inwestycji dokonywanych przez fundusz, specjalistyczne fundusze inwestycyjne, które dostępne są tylko dla określonych kategorii uczestników, fundusze inwestycyjne zamknięte o szerokich możliwościach inwestycyjnych oraz specjalne fundusze inwestycyjne zamknięte, które są szczególną formą funduszu zamkniętego.

Fundusz inwestycyjny nie jest już tak bezpieczny i nie gwarantuje nam zysków jak lokata bankowa. Fundusz jest lepiej oprocentowany i daje większe zyski, ale w zamian za to może dawać też możliwość utraty naszego wkładu własnego i nigdy nie gwarantuje zysku. Jeśli dopiero zaczynamy swoja przygodę z oszczędzaniem i generowaniem z tego tytułu zysku, według http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html najlepszą metodą dla nas będzie inwestowanie swoich nadwyżek pieniężnych w lokaty bankowe. Zawsze lepszy jest pewny zysk niż jego brak a w najgorszych przypadkach utracić możemy również swój kapitał początkowy. Nie ryzykujmy, zatem swoimi pieniędzmi. Inwestujmy w pewny zysk, jaki gwarantują nam lokaty bankowe. Wtedy bowiem nie tylko uda nam się zarobić odpowiednie dla siebie środki finansowe ale również i nie stracimy swoich oszczędności.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)