Zmieniający się rynek technologii doprowadził do powstania znaczących udoskonaleń w sprzęcie komputerowym. Laptopy i komputery stacjonarne, które mogliśmy kupić kilka lat temu w ogóle nie przypominają tych obecnych również pod względem parametrów sprzętowych.

Pojawiają się nowe urządzenia elektroniczne, które przyciągają kompletnie inne grupy docelowe. Przykładem takiego urządzenia może być tablet.

Jeszcze kilka lat temu znany tylko z specjalnych urządzeń dla grafików wraz z premierą firmy Apple stał się popularny na całym świecie. Obecnie każdy chce posiadać tego typu urządzenie u siebie.

Co z komputerami i laptopami

Osoby, które do tej pory korzystały z komputerów i laptopów do przeglądania popularnych serwisów i dyskutowania na forach zrozumiały, że do wykonywania tego typu czynności nie potrzebują sporego komputera, ani drogiego i mimo wszystko często wymagającego ładowania laptopa.

Dzięki tabletom mamy możliwość korzystania z wszystkich podstawowych funkcji komputera, słuchania muzyki, oglądania filmów czy przeglądania Internetu, a przy tym nie jesteśmy zmuszeni do noszenia ze sobą dużego laptopa.

Część z osób woli korzystać z smartfonów do tego typu działań, jednak takie rozwiązanie nie pozwala na wygodne korzystanie na dłuższą metę ze względu na znacznie mniejszy ekran, jaki mamy do dyspozycji w przypadku smartfonów.

Laptopy nadal sprawdzają się jako rozwiązanie biznesowe oraz u osób, które nie tylko chcą pasywnie korzystać z komputera, ale też wolą od czasu do czasu napisać coś dłuższego na wygodnej klawiaturze, czy skorzystać z zaawansowanych  programów.

Takie rozwiązanie niewątpliwie sprawia, że laptopy nadal będą popularne i ich sprzedaż nie powinna drastycznie spać.

Coraz mocniejsze smartfony

Opisywane już wcześniej smartfony również stają się popularne. Do niedawna nie do pomyślenia był ekran wielkości 3,5 czy 4 cali. Obecnie niektóre telefony posiadają ekrany tej wielkości, a wielu producentów zapowiada telefony o znacznie większym ekranie.

Ta konsolidacja rynku sprawia, że wkrótce może zabraknąć rozwiązań różnicujących rynek,a wszystko będzie zmierzało do łączenia i upodabniania się sprzętów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)