Kyocera to producent, który rozpoczął swoją działalność już pod koniec lat pięćdziesiątych. Początkowo była to firma zajmująca się tworzeniem ceramiki, dopiero w późniejszy latach zmieniła profesję .Dziś jest znana jako część branży IT, także gałęzi dotyczącej telefonów komórkowych. W tym roku spod jej skrzydeł wyszedł nowy telefon, Kyocera Echo, który z pewnością zwraca na siebie uwagę nie tylko oryginalnym designem, a także funkcjonalnością. To, co rzuca się od razu w oczy to dwa wyświetlacze.


To główny atrybut, który wyróżnia tego smartfona od innych modeli, w mniejszym lub większym stopniu podobnych do niego. Kyocera to drugi na rynku telefon, który dysponuje dwoma wyświetlaczami. Pierwszy z nich to Samsung Continuum. Oba ekrany mają przekątną o długości 3,5 cala, co po rozłożeniu ich tworzy powierzchnię 4,7 cala. Producenci smartfona wprowadzili w życie kilka trybów, zgodnie z którymi może on pracować. Jeden z nich to „Tablet Mode”. Dzięki niemu możliwe jest odtworzenie jednej aplikacji jednocześnie na dwóch ekranach, co z pewnością sprzyja komfortowi korzystania z telefonu. Użytkownicy Kyocery Echo z pewnością docenią to np. podczas korzystania z przeglądarki internetowe. W końcu lepiej korzystać np. z wyszukiwarki Google czy wirtualnych map drogowych na większym wyświetlaczu. Kolejnym trybem jest „Optimized Mode” , także dotyczący obsługi aplikacji. Dzięki niemu możliwy jest podział aplikacji na dwie części: tę z kontrolkami oraz właściwą, wyświetlającą aplikację. Znacznie ułatwia to korzystanie z edytora wiadomości tekstowych, gdy dotykowa klawiatura jest na jednym, a wypisana przez nią treść na drugim ekranie.

Ostatni, trzeci tryb „Simultasking” pozwala na jednoczesne korzystanie z dwóch aplikacji. Niestety, pomimo tych oczywistych zalet, ten telefon komórkowy nie jest pozbawiony wad. Jedną z nich jest nieduży zasób aplikacji, które obsługiwane są przez urządzenia z dwoma wyświetlaczami. Oznacza to, że pomimo tego udogodnienia, wielu użytkowników i tak pozostanie przy tradycyjnym trybie korzystania z aplikacji na jednym ekranie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)