muffinki z wisniowym lukremKróluje na stołach podczas uroczystości rodzinnych, na spotkaniach w gronie przyjaciół, a nawet na imprezach pracowniczych. Jest niezastąpiony na stołach weselnych, podczas urodzin czy imienin. Jest symbolem urodzinowym szczególnie dla dzieci, bo to szczególne ciasto dla dzieci – tort.

Przepisów na pyszny wypiek znajdziemy mnóstwo. Możemy korzystać z wiedzy naszych babć, czy mam. Możemy też sięgnąć do książek kucharskich, w których torty to obowiązkowa pozycja. W dobie nowoczesnych technologii najszybszym sposobem na znalezienie przepisu na udany tort znajdziemy przeglądając blogi i strony poświęcone pieczeniu słodkości.

Jakikolwiek byśmy przepis nie wybrali podstawowe składniki z reguły się nie zmieniają, są one zazwyczaj dostępne w każdej kuchni. A składają się na nie: mąka, jaja, cukier. To podstawa ciasta biszkoptowego, które jest bazą większości tortów. Ciasto biszkoptowe jest bardzo lekkie, więc doskonale nadaje się do ciast i tortów przekładanych różnymi masami. Masy z reguły wykonywane są na bazie masła (wersja bardziej kaloryczna) lub bitej śmietany (wersja mniej kaloryczna). Smak i kolor masy zależą od gustu i fantazji osoby, która przygotowuje ciasto lub też od preferencji osoby (osób), dla której tort jest przygotowywany. Masa bywa bowiem bardzo różna. Jeśli będą ją przygotowywać najmłodsi to mogą zacząć od najprostszej: od najprostszego dżemu czy konfitury. Więcej pracy wymagają pozostałe masy, te robione z bitej śmietany czy na przykład maślane. Bywają masy owocowe, sernikowe, marcepanowe. Wierzch tortu zazwyczaj powleka się resztą przyrządzonej masy, lukrem. Dzieci ucieszą wizerunki ulubionych bajkowych bohaterów umieszczonych na specjalnym waflu, który nakładany jest na wierzchu ciasta. Jako elementy dekoracyjne wykorzystuje się posypki, czekoladowe listki, cukrowe róże i figurki z cukru lub marcepanu, galaretki, ziarenka kawy, bakalie, owoce.

Poznaj również inne przepisy na ciasta na: delektujemy.pl – przepisy na ciasta

Torty doskonale sprawdzają się jako dania przygotowane na prezent. Będą doskonałe jako ciasto na dzień mamy. Przygotowane przez dzieci ucieszą każdą mamę, nawet jeśli wyglądem będą odbiegały od tortów przygotowywanych przez prawdziwych cukierników.

Taki prezent, podczas wykonywania którego dzieci własnoręcznie wszystko zrobią (może z niewielka pomocą taty), poświęcą czas na jego przygotowanie, to szczególny dowód miłości do rodzica. A skoro mowa o miłości, to torty doskonale sprawdzą się także jako ciasto na walentynki. Wykonane jako prezent lub nawet wspólnie upieczone umilą romantyczny wieczór we dwoje.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)