Kantor internetowy jako odpowiedź na oczekiwania klientów w zakresie jeszcze wygodniejszej wymiany walut, rodzi u wielu pytanie, czy rzeczywiście wymiana walut jest tutaj bezpieczna. Bo co prawda fizycznie z naszymi pieniędzmi nigdzie nie musimy chodzić, ale z drugiej strony, musimy dokonać przelewu i podać nasze dane osobowe a także dane naszego konta bankowego. Czy my i nasze pieniądze jesteśmy naprawdę bezpieczni?

Wymiana walut przez Internet – szybko, pewnie i przyjemnie.

Zacznijmy od stosowanych przez kantor internetowy kluczy szyfrujących. Zanim dojdzie do wymiany waluty pomiędzy komputerem osoby chcącej wymienić środki a stroną kantoru, wymienionych zostanie wiele informacji. Klucz szyfrujący sprawi, że zostaną one przekazane bezpiecznie, czyli że bezpośrednio trafią z jednego punktu do drugiego i że nikt nie będzie w stanie ich wykraść na żadnym etapie.

Po drugie, gwarancją jest licencja kantorowa. Jest ona wydawana przez Narodowy Bank Polski. Nie oznacza to jednak, że raz przyznana, nie może zostać cofnięta. Bank doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że usługa, która dzisiaj świadczona jest na najwyższym poziomie, jutro może już taką nie być. Dlatego też przeprowadza okresowe kontrole. Podczas nich badaniu poddawane są obroty gotówkowe, jakie w kantorze zachodzą. Jeśli kontrola nie wykaże nieprawidłowości, licencja utrzymana jest w mocy. Jeżeli wykaże, może zostać cofnięta.

Po trzecie, liczą się najwyższe standardy ochrony danych osobowych. Aby były one zachowane, pieczę nad danymi trzyma Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Jeśli w przypadku danego kantoru tak jest, mamy pewność, że podane przez nas informacje dotyczące danych osobowych nie zostaną nigdy wykorzystane w innym celu. Ich rozpowszechnienie jest niezgodne z prawe i tu mamy gwarancję, że prawo to nie zostanie złamane.

Po czwarte, pieniądze zawsze są na Twoim koncie i dostępne tylko dla Ciebie. Co to oznacza w praktyce? Spróbujmy porównać konto założone jako portfel walutowy, na którym leżą nasze pieniążki z kontem bankowym. W banku te pieniądze mogą być wykorzystane przez bank. On może je w jakiś sposób zainwestować. Może wykorzystać dla innych celów. W kantorze walutowym jak Lider Walut, wymiana walut nie przypomina pod tym kątem banku. Tutaj nikt naszych pieniędzy nie wykorzysta. Poza nami nikt nie ma do nich dostępu. Nikt ich nie inwestuje i nie wykorzystuje na finansowanie własnych celów. Wyłączność do tego posiadamy my, jako właściciele.

Po piąte, bezgotówkowy obrót to znacznie mniejsze ryzyko związane między innymi z kradzieżą, czy też wymianą banknotów na fałszywe. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie ryzyko podejmujemy idąc do kantoru tradycyjnego. Możemy zostać napadnięci, kasjer może się pomylić, czy to celowo, czy też nie. W każdym bądź razie dla nas zawsze będzie oznaczało to stratę. Wymiana walut, jaką oferuje nam kantor internetowy niewątpliwie chroni nas przed tym wszystkim.

Jeśli boimy się wirtualnego charakteru wymiany, to zapoznajmy się z systemami ochrony, jakie kantory mają wprowadzone. Przekonamy się, że tak bezpiecznie to jeszcze nigdy nie było.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)