Dzisiaj nie jest to już możliwe, aby ktoś nie znalazł czapki, która będzie mu w pełni odpowiadała. Rzecz w tym, że wielki wybór wśród nawet setek rodzajów czapek daje wielkie pole manewru. Nie każdy jednak może wybierać, niektórzy muszą nosić takie czapki, jakie narzuca im chociażby przynależność zawodowa lub status społeczny.

Nakrycia głowy z daszkiem

Wydaje się, że nakrycia głowy z daszkami można uznać ogólnie za nowoczesne. Oczywiście, już wieki temu istniały choćby kaszkiety i kilka innych czapek z daszkami. Jednakże, wszystkie te dawne rodzaje czapek miały ledwie zaznaczony, maleńki daszek. Dzisiaj natomiast, zwłaszcza wśród młodych ludzi, czapki z największymi daszkami są najbardziej pożądane.

Na pewno, za dobry przykład czapki z daszkiem spełniającej dzisiejsze standardy może uchodzić czapka typu skate. Jest to rodzaj nakrycia głowy, które zostało mocno wypromowane przez jedną subkulturę. Chodzi tutaj oczywiście o ludzi zrzeszonych wokół muzyki hip hop. Wszyscy oni uwielbiają zakładać szerokie, a nawet zbyt szerokie ciuchy. Również ich czapki nie są nigdy dopasowane do rozmiarów i kształtów głów, lecz są po prostu większe.

Nieco mniej w dzisiejsze trendy wpisuje się czapka bejsbolówka. Niemniej jednak, również jest to bardzo współczesna czapka. Jednakże, o ile czapka skate ma wyrażać poglądy i być elementem modnego stroju, o tyle bejsbolówkę nosi się z bardziej prozaicznych powodów. Produkcja bejsbolówki rozpoczęła się, aby zlikwidować problem oślepiania bejsbolistów przez słońce. Musieli oni przysłonić oczy, aby słońce ich nie oślepiało i zrobili to przy pomocy daszków.

Warto zauważyć, iż daszek jest dzisiaj niezwykle modny. Około dekady temu powszechne stał się daszki bez czapek. Nie posiadały one podstawy do której mogłyby być przymocowane, przez co produktu nie można było nazwać czapką. Daszki był umocowane na pasku zapinanym wokół głowy. Wydaje się jednak, że moda ta już przeminęła. Dzisiaj daszki bez czapek są już niezwykle rzadko spotykane.

Służbowe nakrycia głowy

Warto zauważyć, że rodzaje czapek dzieli się nie tylko na takie, które mają daszek czy też nie. Podział polega również między innymi na wyodrębnieniu przeznaczenia każdej czapki. Wymienione wyżej nakrycia głowy służą konkretnym celom praktycznym lub są elementem garderoby noszonym dla ozdoby. Istnieją jednak także czapki służbowe, które nie pełnią żadnej z tych funkcji. Zadaniem czapek służbowych jest podkreślenie przynależności danego człowieka do pewnej grupy, czy też do danego, wykonywanego obecnie zawodu.

Więcej informacji o rodzajach czapek, znajdziecie pod tym adresem: http://rodzajeczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)