Coraz większą popularnością cieszą się z roku na rok gry internetowe. Jest ich bardzo wiele. Poczynając od gier platformowych, z których korzystać można jedynie online, poprzez gry kupowane do domu, na płytach, do których dołączona jest opcja rejestracji w sieci i kontynuowania gry wraz z innymi jej sympatykami poprzez sieć, aż po gry o charakterze hazardowym, których w sieci nie brakuje. W Internecie czeka na nas również bardzo wiele gier logicznych, rozrywkowych.

Znajdziemy nie tylko takie odpowiednie dla dzieci, ale i dla młodzieży czy osób starszych. Mogą to być na przykład gry logiczne. Jednak wróćmy do tematu gier hazardowych, które można znaleźć w sieci. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zdobywanie wirtualnych środków, które po zdobyciu odpowiedniej sumy można spieniężyć jest poker w sieci. Niektórzy decydują się na rejestrację w serwisach gdzie przez całą dobę toczy się gra. Poker w sieci jest bowiem często międzynarodowym serwisem, w którym gra toczy się między osobami z bardzo różnych miejsc na świecie, a rozliczenie odbywa się w uniwersalnych dolarach. Poker online to rozrywka dla jednych, dla innych próba zdobycia większego kapitału. Są oczywiście osoby tak zdolne i tak zdeterminowane, iż udaje im się wygrać nieco grosza w takich miejscach. Jednak większość jedynie na tym traci. Poker w sieci potrafi bowiem wciągnąć. Pochłania wiele czasu i jest jak narkotyk. Cały czas wydaje nam się, że albo trwa nasza dobra passa i nie powinniśmy z gry rezygnować w takim momencie albo też, że w kolejnej partii na pewno nam się uda i karta się na naszą korzyść odwróci.

Zatem każda sytuacja zachęca nas do dalszej gry. Oderwać się nie jest czasem łatwo i na tym traci nie tylko nasza forma, ale i bliscy czy przyjaciele. Znane są przypadki kiedy poker w sieci w zasadzie uzależnił gracza. Nie dotyczy to jedynie gier typu hazardowego, wiele osób jest bowiem podatna na uzależnienia tego rodzaju. Poker w sieci powinniśmy zatem uznawać za formę rozrywki i uważać na to, by nie zajmował zbyt wiele miejsca w naszym wolnym czasie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)