Impreza integracyjna to przede wszystkim zabawa, i o tym powinniśmy przede wszystkim pamiętać, gdy taka zostanie ogłoszona w firmie, gdzie obecnie pracujemy. Tak jak przyjęcia weselne traktujemy jak imprezę rozrywkową, gdzie można przyjemnie spędzić czas, gdzie można porozmawiać w różnym gronie i spotkać się z dawno nie widzianą rodziną oraz znajomymi, tak każda impreza pracownicza powinna być rozpatrywana pod kontem rozrywki, odpoczynku i pełnego relaksu.

Oczywiście gdy pracujemy w korporacji, która liczy kilkadziesiąt osób, taka impreza to niezłe wyzwanie, albowiem przy okazji możemy wielu współpracowników poznać, mimo to należy umieć się zachować, albowiem osoby z którymi przyjdzie nam się bawić przez jeden wieczór bądź kilka dni, są z nami również na co dzień w pracy, czyli w miejscu oficjalnym i poważnym.
Imprezy firmowe to nie tylko spotkania towarzyskie na dyskotece czy przy ognisku, to również spotkania biznesowe, konferencje oraz oficjalne bankiety, dlatego ważnym czynnikiem jest stosowne zachowanie, właściwy ubiór oraz równie właściwe przygotowanie.

business-meeting-4

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, kiedy taka propozycja pada z ust naszego szefostwa, albowiem jest to czas sponsorowany przez kierownictwo firmy, z drugiej musimy wiedzieć że wszystkie imprezy firmowe mają swój ukryty cel. Jeżeli dla przykładu będzie to impreza sportowa, z pewnością szefostwo firmy zechce sprawdzić nasze umiejętności pracy w grupie oraz możliwości przywódcze czy też ich brak, sama kondycja sportowa również nie będzie bez znaczenia. Jeżeli natomiast będzie to typowe spotkanie relaksacyjne, na przykład w SPA bądź kompleksie z basenami, z pewnością dyrekcja firmy pragnie abyśmy się zrelaksowali i odprężyli przed kolejnym dużym projektem, po którym oczekiwany jest sukces całości zespołu.
Także na samym początku, gdy dla przykładu firma dopiero rozpoczyna swoją działalność i przyjmuje do swojego zespołu nowe osoby, każda impreza integracyjna ma na celu poznanie się bliższe, odkrycie ukrytych cech i osobowości, które w sztywnych kontaktach często są niezauważalne, a na spotkaniach towarzyskich pokazują się jako naturalne cechy danego człowieka.
Tak jak przyjęcia weselne pod kątem kontrolowania nie są tak zobowiązujące, jedynie możemy przejmować się tym co powie rodzina i przyjaciele, tak wszelkie imprezy firmowe to zobowiązanie na dłuższy czas, albowiem z tymi osobami pracujemy bądź będziemy pracować przez co najmniej pięć dni w tygodniu i osiem godzin dziennie.
Prosta rada dla osób nigdy nie uczestniczących w żadnych spotkaniach ani imprezach integracyjnych, organizowanych przez kierownictwo firmy. Jeżeli obawiamy się zachowania pod wpływem alkoholu, najlepiej w ogóle go nie spożywajmy. Nie traktujmy takiej imprezy śmiertelnie poważnie, to w końcu rozrywka, ale spoglądajmy na nią z uwagą i przymrużeniem oka, aby szef mógł nas odebrać od tej najlepszej strony. Także z wyjazdu kilkudniowego powinniśmy skorzystać, bacząc na własne i innych zachowanie podczas całego wyjazdu integracyjnego.

 

źródło: http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/spotkanie-firmowe-imprezy-firmowe-oraz-okoliczno%C5%9Bciowe

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)