Kraków – dla wielu miejsce idealne do życia: centrum kulturowe, w którym ciągle coś się dzieje, wysoko rozwinięte szkolnictwo, dobrze prosperujący rynek pracy, liczne tereny rekreacyjne i bezpośredni kontakt z szeroko pojmowaną sztuką.
Miasto jest jednym z najlepiej rozwiniętych ośrodków miejskich w Polsce. Znajduje się tu aż 10 uczelni publicznych, mnóstwo jednostek badawczych, liczne teatry i muzea. Wśród atrakcji turystycznych regionu, nie sposób nie wspomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu, czy Starym Mieście, z przepięknym Rynkiem i zabytkowymi Sukiennicami. W słoneczne dni warto przespacerować się do Lasku Wolskiego i podziwiać panoramę miasta z Kopca Kościuszki.

houses-202151_640

Kraków stanowi doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, studentów, poszukujących życiowej samodzielności, jak i dla samotników, wrażliwych na doznania estetyczne. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości w Krakowie kwitnie w najlepsze, a deweloperzy oferują do sprzedaży kolejne mieszkania ze świetną lokalizacją. W Krakowie kładzie się duży nacisk na wysoki komfort życia, dlatego lokale mieszkalne znajdują się zwykle na zamkniętych, strzeżonych osiedlach. Nie jest tu trudno o nabycie luksusowego apartamentu. Inwestorzy wiedzą, iż znaczna grupa osób, pozostających na stałe, lub zatrzymujących się na dłuższy czas w Krakowie, to celebryci, artyści, lub zagraniczni goście, dla których wysoki komfort ma ogromne znaczenie. Najbardziej luksusowe apartamenty sprzedają się w cenie dziesiątek milionów złotych! Większość ekskluzywnych inwestycji nie ma problemu ze znalezieniem kupców. Wielu nabywców nieruchomości, także tych o zwykłym standardzie, może liczyć na dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż, rozległy taras, czy widok na którąś z największych atrakcji miasta.

Niestety, trzeba trzeba być przygotowanym na wysokie koszty kupna lub najmu mieszkań w Krakowie. W bardziej znanych dzielnicach należy liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a cena dotyczy lokali w stanie deweloperskim. W mniej popularnych częściach miasta będzie to około 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Dlatego wiele osób decyduje się na tańsze rozwiązanie. Dużą popularnością cieszą się domy, zlokalizowane na obrzeżach miasta. Dzięki temu cena zakupu nieruchomości jest znacznie niższa, a do centrum miasta szybko można się przedostać za pomocą komunikacji miejskiej lub samochodem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest większa przestrzeń wokół miejsca zamieszkania, ponieważ centrum Krakowa charakteryzuje gęsta zabudowa. Nic dziwnego, w końcu jest to drugie, co do wielkości i liczby zaludnienia, miasto w Polsce.

Coraz popularniejszym trendem, zauważalnym na rynku krakowskich nieruchomości, jest nabywanie lokali mieszkalnych w celu ulokowania kapitału. Nierzadko przybywają do miasta inwestorzy, zainteresowani nabyciem starej kamienicy. Po jej wyremontowaniu można wiele zyskać, wynajmując poszczególne pomieszczenia albo w roli mieszkań, albo lokali użytkowych. Samo miasto również zyskuje na takim rozwiązaniu, ponieważ jego zabudowa zostaje odnowiona, co znacząco wpływa na wizualną stronę Krakowa.

 

źródło: http://dom-bud.pl/

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: -1 (z 1 głosy)