W kasynach można zagrać w bardzo wiele gier, które pozwalają na uzyskanie niemałych pieniędzy, ale i na stratę wielkich fortun. Jeżeli nie podchodzimy do nich z dystansem i logiką, wówczas taka zabawa może naprawdę drogo nas kosztować. Hazard podobnie jak wiele używek potrafi uzależniać, niektórym wystarczy raz, by nie mogli o grach zapomnieć i marzyli o tym, by znów zagrać.

Jedna z gier, która potrafi do siebie na stałe przywiązać jest poker. Gra w pokera dla niektórych jest prawdziwym sportem, bez którego nie potrafią sobie oni wyobrazić życia. Dzięki grze czują nie tylko przypływ adrenaliny, ale i prawdziwe emocje, których w codziennym życiu nie są w stanie doświadczyć. Dlatego jest to tak niebezpieczne. Uzależnienie od gry w pokera dotyka wiele osób, które zbyt poważnie podeszły do tej kwestii i zaczęły widzieć w tej formie rozrywki nie tylko wyzwanie, ale i możliwość dorobienia się majątku. W większości przypadków owocuje to jednak rujnacją posiadanych zasobów. Poker nie jest dobrym narzędziem pozyskiwania kapitału, podobnie jak każda inna forma hazardu. Mimo faktu, iż wiele mówi się o skutkach tego rodzaju uzależnień wciąż rzesze osób popadają w nie. Ludzka natura jest słaba i dlatego zamiłowanie do hazardu łatwo może przerodzić się w obsesję czy też w prawdziwe uzależnienie. Traci na tym rodzina, przyjaciele, a nieraz i praca osoby uzależnionej. Poker to może być jedynie niewinna rozrywka, jednak nieraz staje się realnym zagrożeniem dla przyszłości danej osoby. Należy zawsze ostrożnie podchodzić do kwestii hazardu. Bez takiej ostrożności będziemy bowiem realnie zagrożeni, jako potencjalni hazardziści. Cena za takie uzależnienie jest wielka.

Znane są przypadki kiedy ludzie tracili w skutek zamiłowania do gier hazardowych wszystko co posiadali. Niewinny poker może się stać punktem wyjścia do tego rodzaju uzależnienia. Dlatego tak ważne jest dbanie o zachowanie równowagi w każdym zakresie, szczególnie jeżeli chodzi o używki, nie tylko takie jak alkohol, ale i takie jak hazard.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.1/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)