HannsPad to interesujące urządzenie podobne do popularnego iPada. Zaletami tego tabletu są niewątpliwie interesujące możliwości za rozsądną cenę. Spory ekran o dobrej rozdzielczości, wyjście HDMI, złącze kart pamięci oraz miniUSB to tylko niektóre atuty tego urządzenia. Jeśli chodzi o wygląd, to HannsPad jest zdecydowanie grubszy, a co za tym idzie cięższy od swojego konkurenta z popularnym jabłuszkiem. Przekłada się to na komfort jego użytkowania, przy dłuższym stanie się on po prostu niewygodny, wręcz uciążliwy.

Jego obudowa wyprodukowana została z tworzywa, dzięki czemu jest solidna, ale nie gwarantuje jej to ochrony przed porysowaniem, czy nawet pęknięciem. Jeśli mowa o pozostałych walorach estetycznych, to tablet wprawdzie odbiega od konkurencji, ale w końcu to nie tylko wizerunek się liczy, ale przede wszystkim funkcjonalność. Jeśli chodzi o przyciski sterujące, to korzystanie z nich jest łatwe, jeżeli tablet trzyma się poziomo. W innym przypadku okazuje się to niezbyt komfortowe. Dodatkowo, przycisk Power jest dość specyficzny – zbyt lekki nacisk nie uruchomi urządzenia, natomiast życie zbyt wielkiej siły spowoduje jego restart. Należy więc indywidualnie przyzwyczaić się do korzystania z niego. Co do wyposażenia tabletu, to składa się na nie 512 MB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci masowej. Poza tym, z jego poziomu możliwe jest korzystanie z WiFi, bluetooth oraz złącza kart flash. Pomimo tych zalet, tablet nie obył się bez wad. Pierwsza z nich to fakt, że złącze USB może zostać wykorzystane jedynie do przesyłania danych, a nie do ładowania baterii. To jednak jest charakterystyczne dla wszystkich urządzeń tego typu.

Poza tym złącze kart obsługuje jedynie karty formatu microSD, co powoduje, że mogą do niego nie pasować popularne karty z aparatów fotograficznych. Jednak zdecydowanie najpoważniejszym minusem jest brak odbiornika GPS oraz kamery do wideorozmowy, a nawet zwykłego aparatu fotograficznego. Warto jednak zaznaczyć, że cały ekran tabletu jest przyjemny w obsłudze, co z pewnością przysporzy HannsPadowi zwolenników.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)