Kredyty gotówkowe stanowią jedną z najpowszechniejszych form kredytowych przyznawanych przez banki. Za sprawą kredytów tego rodzaju można ubiegać się o konieczną gotówkę. Na podstawie umowy sporządzonej z bankiem przydzielana jest określona kwota pieniędzy, które trzeba oddać w wyznaczonym terminie. Kredyt taki jest spłacany w formie rat. Kredyt gotówkowy może być zaciągnięty na dowolny cel konsumpcyjny i nie tylko. Można starać się o różne kwoty, aczkolwiek w rzeczywistości suma zobowiązania tego typu zależy od naszych dochodów, a więc ogólnej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy najczęściej bywa zaciągany przez osoby, które potrzebują gotówki bardzo szybko, z drugiej strony nie mają możliwości skorzystania z własnych oszczędności czy pomocy bliskich. Niejednokrotnie zobowiązania są sposobem na uregulowanie bieżących opłat, np. rachunków za mieszkanie, czasami przydają się także w sytuacji niespodziewanych zdarzeń losowych, takich jak pobyt w szpitalu bądź naprawa sprzętu AGD. Dodatkowo kredyty tego typu zostały opracowane m.in. dla osób, którym brakuje pieniędzy na zrobienie chociażby zakupów przedświątecznych czy wakacje dla dzieci. Banki mają wiele rozmaitych oferty w tym zakresie dla kredytobiorców.

Kredyty gotówkowe cechują się jednak najistotniejszą zaletą: środki możemy otrzymać bardzo sprawnie, bez dodatkowych problemów. Gotówka zostaje przyznana w przeciągu kilku tygodniu, niekiedy nawet dni, co stanowi duże udogodnienie dla osób będących w nagłej potrzebie. Rzecz jasna szybkość uzyskania środków, a także wysokość pożyczki w znacznym stopniu zależą od warunków, jakie obowiązują w określonym banku, do którego udajemy się z prośbą o przyznanie tego rodzaju wsparcia.

Współcześnie na rynku istnieje kilka pożyczek “od ręki”, które można otrzymać błyskawicznie. W tej sytuacji kwoty, o jakie można się starać nie są wielkie, równocześnie sam produkt bankowy okazuje się niezwykle pomocny w przypadku nagłych i niespodziewanych zdarzeń losowych. Niekiedy, aby starać się o niewielkie sumy wystarczy okazać jedynie zaświadczenie o dochodach oraz dowód tożsamości. Należy jednak pamiętać, iż tego typu zobowiązania są najczęściej objęte wysokimi opłatami prowizyjnymi.

Zanim zaciągniemy kredyt gotówkowy trzeba na spokojnie zastanowić się czy jest to dla nas opłacalny sposób na zdobycie koniecznej sumy. Umowę zawieramy wtedy, jeśli nie trapią nas już żadne dosadne – ani mniej dosadne – wątpliwości.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)