tablet4Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę jak szybko następuje postęp technologiczny. Coraz więcej urządzeń coraz bardziej szybkich jest nam udostępniana w sklepach elektronicznych.

Nieraz trudno się połapać w możliwościach takich urządzeń zwłaszcza, że kolejne cykle oprogramowania udostępnianego na ten sprzęt są coraz krótsze.

Przykładem takiego urządzenia są tablety. Jeszcze parę lat temu praktycznie niedostępne i nieużywane przez ludzi po premierze słynnego iPada okazały się niemal koniecznością dla każdego miłośnika elektroniki.

Zmiany na rynku elektroniki

Biznes szybko wyczuli inni producenci sprzętu elektronicznego udostępniając wkrótce po premierze iPada własne wersje tabletów. Duży postęp mógł również zostać osiągnięty za sprawą systemu operacyjnego Android zbudowanego przez Google, a przekazanemu społeczności na zasadach otwartego oprogramowania.

Tuż przed świętami nasycenie sklepów z elektroniką użytkową tabletami było tak duże, że praktycznie był to prawie pewny prezent na gwiazdkę.

Obecnie trwające targi elektroniczne i planowane targi w przyszłości pokazują, jak duży jest jeszcze rynek i jak wiele jeszcze można uzyskać.

Co robią producenci?

Producenci starają się prześcigać w różnych możliwościach swoich tabletów dokładając kolejne gigabajty pamięci ram, czy montując mocniejsze procesory.

Postęp ten będzie nadal trwał i będzie mógł powodować spadek sprzedaży innych urządzeń takich jak laptopy, czy komputery stacjonarne.

Jak zatem wybrać dobry sprzęt?

Problem z odpowiednim tabletem do naszych potrzeb zależy głównie od tego jakim dysponujemy budżetem. Im więcej możemy wydać na dane urządzenie tym mocniejsze uzyskamy parametry, trwalszą obudowę i lepszy ekran.

Oczywiście przy pewnym poziomie cen nie ma możliwości dokładania niczego mocniejszego i pozostaje nam wiara w markę producenta, który zarządza od nas o wiele większej gotówki niż mniej znany producent tabletów przy tych samych parametrach.

Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych parę lat temu, tak teraz wśród tabletów trwa nieustanny wyścig o coraz lepsze podzespoły większą wydajność i lepsze parametry.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)