W naszym kraju wciąż niewiele jest smartfonów, działających we współpracy z systemem operacyjnym Windows 7. Jednak od końca kwietnia w sprzedaży dostępny jest Dell Venue Pro. Jego cechy charakterystyczne to m.in. duży wyświetlacz oraz wysuwana klawiatura. Niestety, telefon jest dość sporych gabarytów (jego waga to 192 gramy), przez co korzystanie z niego może być utrudnione. Ten dyskomfort rekompensuje staranne i solidne wykonanie. Poniżej ekranu Dell Venue Pro widoczne są trzy dotykowe klawisze: back (powrót), start, a także serach (szukaj). Na bokach widnieją wstawki z chromu, co dodaje atrakcyjności wyglądowi telefonu.

Dodatkowo, na prawej stronie umieszczono wygodny przycisk – skrót do aparatu fotograficznego. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to telefon wyposażony jest w ekran o przekątnej 4,1 cala przy rozdzielczości 800×480 pikseli. Gwarantuje on bogatą paletę kolorów oraz odpowiednią jasność kontrast. Niestety, mankamentem wyświetlacza jest niewystarczająca jakość obrazu, w przypadku używania komórki w nasłonecznionym miejscu. Na pocieszenie można dodać, że jest on specjalnie chroniony przez szkło Gorilla Glasa, co skutkuje większą odpornością na zarysowania i stłuczenia. Teraz kilka słów o klawiaturze QWERTY. Działa na wysokim poziomie, jest odpowiednio wyważona, co jest niezwykle istotne przy tego typu wysuwanych elementach. Wygodnie na niej pisać wiadomości tekstowe, pomimo niezbyt dużej odległości pomiędzy poszczególnymi klawiszami. Telefon obsługuje moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Poza tym, Dell Venue Pro oferuje dwie wersje: pierwsza z 8 a druga z 16 GB pamięci wewnętrznej. Niestety nie można tej wielkości za rozszerzać za pomocą karty microSD, podobnie jak nie można korzystać z sieci 4G.

Jeśli chodzi o aparat fotograficzny, to zainstalowany w telefonie, 5-megapikselowy posiada funkcje autofocus i balans bieli oraz lampę LED. Niestety, zdjęcia nie zawsze wychodzą dobrej jakości, niektóre są jakby rozmazane. Dell Venue Pro korzysta z baterii o pojemności 1400 mAh, co pozwala na długie godziny pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.9/10 (12 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)