Wiele się słyszy o internecie, sieci, wirtualnej rzeczywistości i różnych aspektach z tym związanych. Młodzi ludzie, którzy są z nowościami technologicznymi zawsze na bieżąco, nie mieli i nie mają problemów z ich “ujarzmieniem”. Dlatego dla nich wszelka działalność w sieci nie jest obca, a nowości są przyswajane bardzo szybko.

Obecnie, również osoby w średnim wieku nie mają problemów z działaniem w internecie – jest tak dlatego, ponieważ internet wchodził do powszechnego użytku akurat wtedy, gdy byli oni jeszcze młodzi i podobnie jak dzisiejsza młodzież, mogli bez problemu przyzwyczaić się do niego i zacząć korzystać z wszelkich jego dobrodziejstw. Początki internetu, jakiego znamy, sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Początkowo, wcześniej był on wykorzystywany jako technologia wojskowa w Stanach Zjednoczonych. Okazało się jednak, że jego możliwości są praktycznie nieograniczone w komercyjnym użytkowaniu, dlatego bardzo szybko stał się popularny, wraz z rosnącą popularnością komputerów osobistych.

internet

A czym jest internet? Można go nazywać w różny sposób – jedni powiedzą, że jest to najlepszy sposób komunikacji w czasie rzeczywistym i to bez względu na miejsce na ziemi i odległości dzielące osoby komunikujące się ze sobą. Oczywiście potrzebny jest do tego dostęp do internetu. Z kolei ktoś inny może określić sieć internetową jako niesamowity skok cywilizacyjny, albo nawet więcej – jako odkrycie równie wynalezieniu pisma, koła, czy ujarzmienia ognia. Coś w tym jest, ponieważ wyraźnie można zauważyć, że niczym nieograniczony dostęp do wirtualnej rzeczywistości prawdziwie zrewolucjonizował nasze codzienne życie.

Dlaczego internet powinien być w każdym domu? – odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jest tak dlatego, ponieważ daje on spore możliwości oszczędności czasu, na przykład, gdy chcemy coś kupić przez sieć, dodatkowo płacąc mniej niż w normalnym sklepie. Ponadto, możemy za darmo komunikować się z rodziną lub ze znajomymi, co jest niezwykle ważne, gdy znajdują się one w dalekich miejscach, na przykład za granicą. Coraz częściej możemy również załatwiać sprawy urzędowe przez internet, co jest niezwykle wygodne. Z kolei bankowość elektroniczna jest już powszechna i korzystamy z niej zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych. Wydaje się, że są to mocne argumenty za tym, żeby mieć u siebie sieć i to w dobrej prędkości, która zapewni bardzo komfortowe użytkowanie zasobów wirtualnej rzeczywistości. Zakładanie internetu nie trwa długo i na rynku jest wiele firm, które w ciągu kilkudziesięciu minut mogą się z tym uporać i podłączyć nas do globalnej sieci.

internet

Warto mieć internet, nie tylko z racji jego obecnych możliwości – ale również tych przyszłych, których jeszcze nie poznaliśmy, bowiem stale się on rozwija i z czasem przynosi coraz to nowsze możliwości. Wszystko zamyka się tak naprawdę w ludzkiej wyobraźni, dlatego prędzej czy później, za pomocą internetu będzie można robić rzeczy, których sobie w tej chwili nawet nie jesteśmy w stanie nawet wyobrazić.

 

źródło: www.s-net.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)