Konsolidacja kredytów to ciekawa metoda w pierwszym rzędzie na wyjście z niesystematycznej spłaty rat. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że dłużnik, który w danym momencie opłaca parę zobowiązań, ma sposobność otrzymania takiego kredytu, w ramach którego będzie opłacał wszystkie kredyty. Ten produkt gotówkowy został przygotowany w głównej mierze dla ludzi, którzy mają większe problemy z poprawnymi spłatami pożyczek gotówkowych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić płynność domowemu budżetowi.

W obrębie pożyczki konsolidacyjnej zadłużeni mogą liczyć w szczególności na dłuższy czas spłaty. W taki sposób comiesięczne raty posiadanych pożyczek zostają zamienione w jedną stałą ratę, jaka jest mniejsza, niż suma rat poprzednich. Przy mniejszej racie jak i wydłużonym czasie spłaty zadłużenia, interesanci mają więc lepsze szanse na systematyczną spłatę zobowiązania. W momencie konsolidacji jedna rata oddawana jest do wybranego banku, w którym zaciągnięty został kredyt konsolidacyjny. Klient nie martwi się już spłacaniem poprzednich długów, bowiem to bank po otrzymaniu raty zajmuje się wpłacaniem pozostałej części kredytu dla stosownej instytucji. Ciężar spłacania wcześniejszych pożyczek jest więc zdjęty z kredytobiorcy.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie doskonałe rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Dłuższy czas spłaty powoduje naliczeniem wyższych odsetek, jakie powędrują do banku. W finalnym rozrachunku dłużnicy spłacający kredyt konsolidacyjny ponoszą dosyć większe koszta. Prócz tego istnieje kilka kolejnych kruczków, na które w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. Nade wszystko jest to prowizja, jaka do najmniejszych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od pożyczkobiorcy kolejne zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia – więcej na ten tema na mojportfel.ownlog.com.

Decydując się więc na konsolidację kredytów trzeba policzyć wszystkie powiązane z tym koszta. Być może dodatkowe koszta powiązane z kolejnym kredytem będą mniejsze, niż konsolidacja. Potrzeba również sprawdzić ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór oferty w tej sytuacji jest najistotniejszy. Można zerknąć na strony tematyczne i odszukać porównanie najkorzystniejszych ofert kredytów. Na jego podstawie jesteśmy w stanie odnaleźć korzystne oferty konsolidacji kredytów. Należy również spojrzeć na warunki umowy oraz wszelkiego rodzaju prowizje. Posiadając taką wiedzę mamy pewność, że wybrany przez nas kredyt jest najkorzystniejszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)