Dzisiaj chcieliśmy polecić wam ciekawy kraj na wakacyjny wyjazd, mianowicie chodzi o Czarnogórę znaną również jako Montenegro. Jest to urokliwy kraj położony nad Morzem Adriatyckim – po drugiej stronie morza znajdują się Włochy. Klimat jest dość ciepły – coś pomiędzy naszym, a tym panującym w północnych Włoszech. Ciekawostką jest to, że w Czarnogórze obowiązującą walutą jest euro, mimo że te kraj nie należy do strefy Euro. Jest to jedne z trzech tego typu przypadków na świcie.

Ogólnie rzecz ujmując sama Czarnogóra posiada rewelacyjne krajobrazy związane z charakterystycznym środowiskiem naturalnym, a dodatkowo występowanie jednocześnie skał a także morza gwarantuje nam równie piękne wrażenia. Można tam wybrać się w celu zwiedzania oraz podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu wypoczynku – na tak zwane kąpiele słoneczne itp. Czarnogóra ma wiele uroków dla rożnego profilu turystów.

Dla chętnych polecam przewodnik: Czarnogóra – Porady www.poradniki.zgora.pl

Ciekawym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład wyjeżdżając tam w okresie początku lata możemy w górach pozjeżdżać na snowboardzie, a później przenieść się do terenów nad morzem i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że wystąpią dobre warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać w sumie przez cały rok. Jednak najlepsze warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu oraz wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy niewielki.

Reasumując latem pod kątem pogodowym Czarnogóra przypomina odrobinkę Polskę, Jednakże jest dużo bardziej gorąco i doznamy tam o wiele więcej słońca. Czarnogóra poza ładnym morzem oraz niesamowitymi krajobrazami posiada też dużo nieprzeciętnych zakątków do zobaczenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których też jest w tym kraju wiele, ale również o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności rozrywkowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.2/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)