Jeżeli czytasz ten wpis to zapewne zamierzasz wybrać się do Lwowa. Wycieczki na Ukrainę stały się bardzo popularne zwłaszcza na Podkarpaciu z którego jest tak blisko na Ukrainę. Z Rzeszowa do Lwowa jest około 170 km. Samochodem możemy się tam dostać w ciągu 3h gdyż drogi do samego Lwowa są bardzo dobre, poprawione zostały na EURO 2012. To właśnie dzięki euro poprawiła się znacznie infrastruktura w całym Lwowie. Poruszanie się po nim nie jest już tak męczące i powolne. Przed wyjazdem w Polsce należy zaopatrzyć się w Euro, które na miejscu w Ukrainie wymienimy na hrywny. Dlaczego tak? kurs euro na hrywny jest znacznie korzystniejszy, jeżeli lubimy oszczędzać to ten krok jest niezbędny.

Lwowska Opera

Samochodem czy autokarem?

Do Lwowa dojechać możemy także autokarem. Jeżeli nie lubimy kierować lub po prostu nie mamy własnego środka transportu to możemy w podróż wybrać się autokarem z Przemyśla. Przemyśl od Lwowa oddalony jest o około 100 km. To właśnie w nim mieści się wiele biur podróży, oraz prywatnych autokarów, które organizują wyjazdy na Ukrainę.

Gdzie się kierować?

W pierwszej kolejności powinniśmy się kierować do centrum na rynek Lwowski. To właśnie z tego miejsca będziemy mieć blisko do większości ciekawych miejsc. Rynek to także miejsce, gdzie dobrze zjemy i skosztujemy regionalnych potraw. Na rynku znajdziemy także tanio nocleg. Nawet w przypadku zakupu wycieczki przez biuro podróży, zawsze w pierwszej kolejności odwiedzany jest rynek.

Z rynku w pierwszej kolejności warto udać się do Ratusza, który wykonany został według projektu Józefa M. i Franciszka T. w latach 1827–1835.

Swoje kolejne kroki możemy skierować do Lwowskiej Opery. Jest to piękny gmach, równie pięknego z pewnością nie znajdziemy w Polsce. Aby zwiedzić operę od środka musimy udać się na spektakl. Ceny biletów nie są dość wygórowane, więc warto kupić bilet i zwiedzić gmach od środka. Jeżeli chcemy zrobić sobie ładne zdjęcie to pod operę powinniśmy zaglądnąć również wieczorem, gdy jest pięknie oświetlona.

Jeżeli nie mamy pomysłów na kolejne miejsca, które można odwiedzić to warto kupić w kiosku przewodnik, bądź pobrać aplikację z marketu google play. W sklepie play istnieje wiele darmowych aplikacji, które z pewnością pomogą i ułatwią nam zwiedzanie. Większość z nich posiada zaznaczone ciekawe miejsca, które oznaczone zostały przez użytkowników aplikacji.

Tak wygląda przykładowa aplikacja o Lwowie.

Tak wygląda przykładowa aplikacja o Lwowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głosy)