Chińskie miasta okazują się być dużo bardziej przyjazne od naszych rodzimych. Według specjalistów duże pieniądze i to bez specjalnych znajomości możesz zarobić m.in. w Hongkongu. Położone w południowej części Chin miasto to raj do prowadzenia lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstwo produkcyjnych oraz usługowych. Warunki prowadzenia firmy są tutaj wyjątkowo sprzyjające, dlatego Hongkong zajmuje czołowe miejsca w rankingach na całym świecie. Na każdy kilometr kwadratowy tego miasta przypada blisko 6,5 tysiąca osób. Mieszkają tutaj Azjaci, Europejczycy (w tym także Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi) i cała zachodnia strona świata. Doskonale rozwinięta gospodarka oraz posługiwanie się językiem angielskim w sprawach biznesowych daje duże pole manewru dla wszystkich wykształconych przedsiębiorców.

Finanse

Badania potwierdzają stabilną pozycję tego miejsca. Tylko w doingbusiness.org Hongkong zajmuje drugie miejsce na podium. Swoją pozycję w skali finansowej zawdzięcza przede wszystkim właściwie zupełnemu braku biurokracji, niewielkim podatkom oraz łatwości przystosowania się na rynku. Ośrodek pozwala w prosty sposób lewarować koszta prowadzenia firmy, ponieważ dostęp do linii kredytowych jest ogólnodostępny.

Hongkong jest odpowiednim miastem dla osób, które myślą o eksporcie swoich towarów na międzynarodowe rynki. Ośrodek skupia tutaj wielu importerów z Europy, Azji a nawet Ameryki Północnej. Obowiązujące tutaj, korzystne umowy dają szansę na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Według szacunków, przeciętny mieszkaniec tego miasta podwaja swoje finanse osobiste blisko dwukrotnie w ciągu tylko pięciu kolejnych lat. Usługi finansowe są świadczone w Hongkongu w sposób profesjonalny, a co ważne – banki nie mają tutaj zbyt wielu praw.

Ważnym aspektem, który mobilizuje napływ nowych specjalistów ze świata finansjery jest klarowny system prawny oraz brak tolerancji na korupcję. Motorem napędowym Hongkongu jest także stała aktywizacja działalności ze strony rządu oraz stabilność gospodarcza, której brakuje w tej chwili państwo członkowskim Unii Europejskiej. Tutaj odbywa się swobodny przepływ kapitału, który nie jest zasadniczo niczym ograniczany. Mieszkańcy to ludzie o wysokiej inteligencji finansowej oraz takiej kulturze biznesu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.4/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)