Obecnie coraz więcej ludzi inwestuje swoje pieniądze w mieszkanie. I bardzo słusznie, gdyż koszty za zakup mieszkania możemy po pewnym czasie odzyskać. To wszystko za sprawą tego, iż w dużych miastach, takich jak Kraków, wielu ludzi poszukuje mieszkania do wynajęcia. Wtedy też właściciele udostępniają je swoim najemcom, pobierając comiesięczne opłaty za wynajem. Tak też koszt tej inwestycji w nieodległej przyszłości powinien się zwrócić i to nawet z nadwyżką.

Ceny za kupno nieruchomości, stale się zmieniają. Raz rosną w górę, później gwałtownie spadają. W Krakowie przez kilka ubiegłych lat rynek mieszkaniowy nie miewał się zbyt dobrze. Ceny mieszkań gwałtownie spadły, przez co zaczęto odczuwać olbrzymie straty z tym związane. Wydaje się jednak, że powoli ten kryzys zostaje zażegnany, bo ceny nieruchomości znowu, zaczynają rosnąć i powracać do stanu sprzed kryzysu, a równocześnie popyt na nie także wzrasta. Mimo tego, inwestorzy nadal kierują się lekką ostrożnością przy budowie kolejnych bloków mieszkalnych, ale zdecydowanie obserwujemy już coraz większą aktywność firm budowlanych. Powoli nie widać śladu, że na ich działalności również odbił się kryzys.

Liczba nowych mieszkań na rynku coraz szybciej wzrasta, a to samo można także powiedzieć o popycie na nie, który niezwykle wzrasta. Deweloperzy, jak ten – www.salwator.com.pl – oferujący nowe mieszkania w Krakowie, oczywiście zacierają ręce i cieszą się z takiego stanu rzeczy. Ludzie rozglądają się za mieszkaniami, które mogliby kupić na własność. Wiąże się to również z sytuacją w usługach bankowych, gdyż większość osób na zakup mieszkania zaciąga kredyt. Nie czarujmy się, że młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w życie i planują się usamodzielnić, mają takie olbrzymie pieniądze, aby tak po prostu od ręki zapłacić za nowe mieszkanie…

Stąd też coraz więcej banków przygotowuje dla swoich klientów atrakcyjne opcje kredytów. Jeszcze do 2014 roku niskie stopy procentowe zwiększyły dostępność kredytów hipotecznych, lecz już od 2015 roku wymagany jest do nich wkład własny, co wiąże się już z większymi problemami dla osób decydujących się na taki kredyt.

coraz liczniejsze nowe mieszkania w krakowie

Pewną innowacją w naszym kraju, jak i pomocą dla młodych osób jest program „MdM” (Mieszkanie dla Młodych). Osoby, które nie ukończyły trzydziestego piątego roku życia, mogą dostać od państwa na zakup swojego pierwszego mieszkania dziesięć do piętnastu procent funduszy. Program ten, skierowany jest tylko do osób zakupujących nowe mieszkania, co może sprawić, iż rynek ten nieco stanie z powrotem na nogi, a także ożywi budownictwo. W samym Krakowie, deweloperzy oferują około dwustu mieszkań objętych tym programem. Ponadto, zaczynają pojawiać się coraz to nowe inwestycje, które także będą należały do tego programu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)