Kupno pojazdu, który kosztuje niewiele, a przy okazji znajduje się w dobrym stanie technicznym to dzisiaj prawdziwe wyzwanie. Z tego względu wystrzegać się trzeba okazyjnych ofert, których mnóstwo znaleźć można na każdym portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Polski rynek handlu samochodami używanymi jest bowiem obecnie przeżarty rakiem nieuczciwości, a naiwni i zdesperowani kupcy napychają portfele oszustom.

Największe nieścisłości mają oczywiście miejsce przy podawaniu przebiegu wystawionego na sprzedaż samochodu. Mało kiedy przecież jest on prawdziwy, a psychologiczna bariera 200 tys. przejechanych kilometrów sprawia, że obie strony transakcji wzajemnie i pośrednio nakłaniają się do kłamstwa. Kupujący bowiem oczekują aut z niskimi przebiegami, a sprzedawcy z kolei im takie auta zapewniają, oczywiście nielegalnie cofając licznik. Sytuacja z tym związana przybrała już tak absurdalne rozmiary, iż osoby specjalizujące się w korektach stanu licznika wręcz reklamują swoje usługi bez żadnego skrępowania.

Z powyższych względów ogromnie ważna jest diagnostyka aut przed ich zakupem.

Na obejrzenie upatrzonego egzemplarza najlepiej jest więc zabrać ze sobą znajomego mechanika, a jeśli nikogo takiego nie znamy, z pewnością znajdziemy kogoś, kto pomoże nam za niewielkie pieniądze sprawdzić wóz. Handlarze naginają nie tylko przebiegi, ale także zdarza im się fałszować całe książki serwisowe, gdzie nie widnieje wiele kluczowych napraw, wymuszonych stłuczkami bądź nawet wypadkami. Oprócz tego, że oszukiwany co do jego stanu jest nabywca samochodu, to dodatkowo narażane jest zdrowie jego oraz pasażerów, bowiem nierzadko takie auta mają wymontowane poduszki powietrzne, a strefy kontrolowanego zgniotu praktycznie nie istnieją.

Konieczne w takich okolicznościach wydaje się zakupienie lub wypożyczenie miernika lakieru i sprawdzenie powłoki przy sprzedawcy.

5600970620_92f608fef3_z
Jako osobne środowisko nie do końca szczere wobec klienta można śmiało wskazać warsztaty typu autonaprawa, którym zdarza się podejść do usługobiorcy z niezbyt pozytywnym nastawieniem. Często bowiem klienci naciągani są na zbędne naprawy, a części zamienne oferowane są po cenach z bardzo wysokimi marżami warsztatu. Również jakość wykonywanych usług serwisowych mogłaby ulec stanowczej poprawie.

Czy można w takim razie ufać komukolwiek na polskim rynku motoryzacyjnym?

Wydaje się, że jednak tak. Prawdziwą skarbnicą wiedzy oraz darmową i profesjonalną pomocą zawsze służą użytkownicy markowych for dyskusyjnych. Zazwyczaj na takich serwisach udzielają się entuzjaści i hobbyści, dla których pomoc innej osobie jest czymś oczywistym.

8176929465_fc2717dd9b_o

Tacy ludzie z uśmiechem na twarzy podpowiedzą na co uważać, jak powinny być wykonane naprawy oraz których warsztatów serwisowych unikać jak ognia. Wymagając jednak prawdziwego profesjonalizmu i bezstronności, możemy skorzystać z takich usług jak ekspertyzy samochodowe. Wówczas wskazany pojazd, jego stan oraz historię sprawdza wykwalifikowany rzeczoznawca, który jest w stanie wychwycić każde niedociągnięcie. Będzie to najdroższa opcja, ale za to najbardziej wiarygodna.

źródło: http://akropolnaprawy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)