Blackjack – zasady gry

Blackjack to jedna z najpopularniejszych gier hazardowych, która ma swoich zwolenników na calutkim świecie. Blackjack również, jak wszystkie gry hazardowe posiada swoje specyficzne zasady gry, które postaram się przybliżyć w poniższym artykule. Jak każda gra hazardowa, również blackjack odbywa się przy specjalnym stole do gry, gdzie zasiadają gracze oraz krupier, z tym wyjątkiem że niezależnie od liczby gracz, każdy gra oddzielnie w pojedynku z krupierem.

blackjack

Najpierw oczywiście następuje obstawienie stołu żetonami, które są wymienne na pieniądze w kasynie, następnie zaś krupier rozdaje każdemu po dwie karty, również sobie, z tym że jedną kartę pozostawia u siebie zakrytą. Gracze przeglądają i podliczają liczbę oczek w swoich kartach i jeżeli mają szesnaście bądź mniej oczek zazwyczaj dobierają trzecią kartę, jeżeli zaś liczba oczek jest równa bądź większa od siedemnastu powinni pozostać przy dwóch kartach. Gdy już wszyscy gracze podejmą ostateczne decyzje w grze, krupier odkrywa swoją drugą kartę i następuje rozstrzygnięcie gry.

Wygrywa ten, kto ma liczbę oczek większą od krupiera, jednak mniejszą bądź równą dwadzieścia jeden, liczba oczek w kartach powyżej dwudziestu jeden oznacza przegraną. Jeżeli zaś w kartach będziemy mięli dwa asy, czyli nasza liczba oczek będzie wynosiła dwadzieścia jedne nasza wygrana zostanie podwojona. Blackjack to bardzo przyjemna gra karciana, w którą grywają młodzi i starzy, nie tylko w kasynach, ale również w gronie towarzyskim, jednak gra na pieniądze jest zdecydowanie bardziej efektowna i ekscytująca. Zapraszamy zatem do kasyna online na partyjkę blackjack’a z krupierem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)