Choroba Hashimoto zasadniczo może brzmieć nieco tajemniczo, ale tak naprawdę nie jest to nic skomplikowanego, chociaż na pewno jest to bardzo groźna choroba. Czym jest? To jedna z chorób autoimmunologicznych, a to oznacza, że statystycznie bardziej na nią są narażone kobiety. Statystycznie nie oznacza jednak, że zawsze, że w każdym przypadku, że mężczyźni są w tym względzie bezpieczni.

Hashimoto co to jest?

Choroba Hashimoto jest schorzeniem wywołującym niedoczynność tarczycy, powodującym jej uszkodzenie. Niezbędnym elementem w skutecznej terapii tego schorzenia jest podjęcie kuracji hormonalnych, aczkolwiek na pewno nie można się ograniczać wyłącznie do tego elementu. Aby móc bowiem skutecznie zapobiegać skutkom wywoływanym przez chorobę Hashimoto, musimy zastosować odpowiednią dietę. Nie będziemy dokładnie rozważać poszczególnych składników owej diety, gdyż powinna ona być bardzo zróżnicowana, ale na pewno chcemy wskazać na to, że dieta ta powinna być bogata w produkty białkowe. Jest jednak jedno ale. Nie chodzi tutaj o dowolne produkty białkowe, ale o wybrane. Białko jest odpowiedzialne za wiele reakcji chemicznych w naszym organizmie, wpływa na gospodarkę hormonalną, wpływa na wydzielanie różnych enzymów, aczkolwiek w przypadku osób chorych na Hashimoto, może mieć również pewne działanie destrukcyjne.

Hashimoto a białko

Wiele osób chorujących na Hashimoto cierpi równocześnie na nietolerancję laktozy, a tym samym tutaj należy wyzbyć się spożywania mleka, jogurtów czy też twarogu. Również fakt, iż hormony zawarte w mleku bardzo długo utrzymują się w organizmie i mogą wpływać na gospodarkę hormonalną człowieka potwierdza, iż tutaj raczej należy zrezygnować z mleka i wcześniej wymienionych produktów. Cóż zatem, skąd powinniśmy w takim układzie czerpać białko, jakie produkty powinny być dla nas jego źródłem? Tutaj bez wątpienia można wskazać na takie produkty jak mięso, ryby, jak jaja czy też produkty skrobiowe. Tych produktów bogatych w białko możemy spożywać większą ilość i powodować, że skutki choroby Hashimoto będą dla nas znacznie mniej odczuwalne. Dieta w tym przypadku powinna być bardzo mocno zróżnicowana, bogata w odpowiednie składniki, diety należy bardzo ściśle przestrzegać, ponieważ jest ona jednym z kluczowych elementów pozwalających radzić sobie z tym schorzeniem. Na pewno jednak jednym z najważniejszych elementów związanych z ową dietą jest właśnie białko, o którym musimy pamiętać, o którego obecność musimy zadbać, aby móc normalnie funkcjonować cierpiąc na takie schorzenie, jakim jest choroba Hashimoto.

http://kolorowyszpon.blogspot.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)