Gdy zima się kończy i zmieniają się warunki pogodowe na wiosenne, właściciele samochodów ruszają do warsztatów zmienić opony z zimowych na opony letnie. Ci, którzy mają już je kupione, właściwie nie muszą się o nic martwić. Ale Ci, którzy dopiero zamierzają je kupić mają nie lada orzech do zgryzienia.

 

Bo opony samochodowe bywają naprawdę różne. A i same ceny są tak rozpięte, że można dostać przysłowiowego zawrotu głowy. Jak wybierać opony, aby były rzeczywiście bezpieczne? Po pierwsze wybieramy rodzaj bieżnika Bieżnik jest tym elementem opony, który w dużej mierze odpowiada za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Dzisiaj na rynku mamy dostępne trzy rodzaje bieżnika. Pierwszym z nich jest bieżnik symetryczny, drugim asymetryczny a trzecim kierunkowy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się dzisiaj bieżnik asymetryczny. Producenci podkreślają, że jest on rozwiązaniem spełniającym wymogi kierowców ceniących sobie przede wszystkim nowoczesne i w pełni bezpieczne produkty.

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych żeber, które odpowiadają za odprowadzanie wody spod opony, co przekłada się na minimalizację ryzyka wpadnięcia w poślizg na mokrej nawierzchni. W bieżniku bardzo ważne jest także wzmocnienie bloków. Takie wzmocnienie pozwala uzyskać dobre osiągi bez względu na to, po jakiej powierzchni letniej się poruszamy. Kolejnym ważnym elementem jest sztywność bieżnika. Sztywność ta przekłada się na stabilne i precyzyjne prowadzenie.

W praktyce jest parametrem decydującym o tym, że samochód reaguje właściwie na każdy ruch kierownicą. I jeszcze jedna kwestia- odpowiednia krzemionka. Zastosowanie odpowiedniej mieszanki pozwala osiągnąć odpowiednio długie przebiegi. Opona z odpowiednią krzemionką zwyczajnie jest bardziej trwała a jej okres eksploatacji jest znacznie niższy. No i musimy pamiętać o tym, że rodzaj krzemionki przekłada się także na przyczepność opony do podłoża. Opona do naszego auta Jeśli już decydujemy się na zakup opon do naszego auta, to musimy pamiętać o tym, że producent naszego samochodu wskazał nam opcjonalne rozmiary. Wraz z tymi rozmiarami, producent wskazuje także optymalny indeks prędkości oraz optymalny indeks nośności.

Dostosowując się do nich podczas wyboru opon niewątpliwie zapewnimy sobie i wszystkim użytkownikom auta wyższy poziom bezpieczeństwa. Poza tym, pamiętajmy także o tym, że stosowanie homologowanych rozmiarów pozwoli w pełni wykorzystać osiągi na jakie stać nasze auto. Kupujemy w internecie Znając wszystkie parametry i wiedząc czego dokładnie szukamy, nie musimy ograniczać naszego wyboru do oferty zaprezentowanej nam przez konkretny punkt sprzedaży. Różne możliwości daje nam dzisiaj sprzedaż opon przez Internet.

Firmy się tym zajmujące jak Opony Turbo w swojej ofercie mają opony pochodzące od różnych producentów. Wśród nich znajdziemy różne klasy i różne ceny. Dzięki temu na spokojnie wybierzemy ofertę, która dla nas będzie najlepsza. I to jest odpowiedź na potrzeby a także oczekiwania współczesnego klienta, który lubi mieć wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 8.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)