Jeszcze na początku lat 90-tych, w naszym polskim społeczeństwie, większe uroczystości obchodzono w domu. Niewiele osób stać było na wynajęcie sali, zamówienie jedzenia dla gości. Nikt nie pomyślałby, aby bankiety robić poza domem. I to na dodatek nie swoimi rękami. Z czasem wiele zaczęło się zmieniać w ogólności, a i mentalność ludzi nie została pominięta. Z coraz większym dostępem do świata to po prostu musiało się stać. 

Zaczęło pojawiać się coraz to więcej firm, przedsiębiorstwa zaczęły się rozrastać, ludzie mieli możliwość większych zarobków i rozwoju. W większych miastach pojawiły się firmy korporacyjne. Wśród tak wielu osób, które zatrudniają, nie sposób aby wszyscy ludzie się znali. Polityka tych zakładów jest taka, że po ciężkiej pracy, którą w założeniu mają, znajdzie się również zabawa. Dlatego też, aby praca w korporacji nie jawiła się jako bezduszna i aby nie mieć złudzenia, że jest się tylko trybikiem w wielkiej maszynie, dyrekcja wymyśla szereg “uprzyjemniaczy” czasu. Takim sposobem, niejako również integracyjnym, są imprezy firmowe. Po tygodniu pracy biurowej, nierzadko w stresie, można się zrelaksować. Firmy prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, aby umilić czas pracownikom. Są to ogniska, wyjazdy mające na celu większe zjednoczenie zespołu, zabawy taneczne w klubach. Takie zamysły ze strony rządzących tego typu przedsiębiorstwami są bardzo dobre.

hotelowe5

 

Motywują pracowników do jeszcze większego wysiłku na rzecz swego pracodawcy, zgodnie z hasłem “chleba i igrzysk..” Człowiek nie jest maszyną, więc odpoczynek taki przydaje się każdemu. Jest to w końcu doskonała okazja do zapoznania się z większym gronem współpracowników. Wiadomo nie od dziś, że znajomości bardzo ułatwiają życie. W zapoznawaniu z innymi, nie czarujmy się, ogromną rolę odgrywa alkohol, który jest z reguły nieodłączną częścią takich rautów. W końcu wszystko dla ludzi, a po takich wrażeniach pracownik ma większą ochotę na powrót do szarej codzienności własnego biurka, wymieniając uwagi z kolegami na temat minionej imprezy. Oto integracja!
W ostatnich latach nastąpił również wzrost wynajmowania lokali na komunie. Mijają czasy, kiedy to nasze mamy wszystko przygotowywały w domu. Teraz takie imprezy to prawie jak małe wesela. Wszystko musi spełniać określone, wysokie obecnie standardy. Organizacja takiego przyjęcia należy więc do firmy, którą wynajmujemy na organizację tej uroczystości. Wszystko się zmienia… Nasze społeczeństwo musi przyzwyczaić się do nieuchronnych zmian, zmieniać sposób myślenia, iść z duchem czasu.

Komunia zresztą wypada w takim wieku, kiedy ktoś coś ma, to my chcemy też. Jeśli więc koleżanka ma taką imprezę, nie chcemy być gorsi. Niewątpliwym plusem organizacji tego przyjęcia poza domem, jest brak sprzątania, mniejsza ilość pracy, my w tym czasie możemy przygotowywać siebie do uroczystości. Domówki są nadal w cenie, z najbliższymi znajomymi, przy piwku – to wspaniale spędzony czas. Jednak większe uroczystości organizowane poza domem, są dobre przede wszystkim dla naszej wygody.

 

więcej na: http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/przyjecia-rodzinne

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)