Jak można zaobserwować portale koncentrujące publikacje w danej tematyce do pobrania to świetne rozwiązanie zarówno dla właściciela danego bloga jak i dla podmiotów korzystających i umieszczających w nim różne materiały dla wembasterów. Profit jest obopólny, dlatego że ktoś kto publikuje artykuły i umieszcza je w danym portalu z artykułami do pobrania na strony internetowe zyskuje cenny, bo przeważnie powiązany tematycznie i oblany treścią odsyłacz do swojej strony, a to cenią wyszukiwarki. Z innej z kolei strony właściciel witryny pozyskuje tak zwany gratisowy content, czyli treść, która w pewnej mierze samoistnie się konstruuje na jego serwisie. To takie internetowe perpetum mobile.

Praktyka bywa jednakże całkiem inna, ponieważ aby serwis był wartościowy musi być silnie kontrolowany. Każdy bez wyjątku wpis zamieszczony przez autorów powinien być zweryfikowany jeśli chodzi o rozmiar, unikalność i liczbę odnośników wychodzących na zewnątrz. To podstawa, aby użytkownicy serwisu a często aplikacje dodające spamerskie artykuły do przedruku nie zasypywały solidnego z założenia bloga.

Materiały zbieżne tematycznie bardzo efektywnie wspierają proces pozycjonowania stron internetowych a nieraz zwłaszcza w przypadkach haseł mniej konkurencyjnych potrafią same wyciągnąć serwis na najwyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowo zamieszczony wpis na zapisow regulaminowych danego bloga może być plagiatowany na inne strony w internecie. W ten sposób posiadacz artykułu zyskuje pomocne linki z innych stron z odmiennych hostingów, co sprawia, iż jego blog jest pozycjonowany w sposób automatyczny.

Ze stron z treściami do pobrania na strony www korzystają w wielu sytuacjach młodzi twórcy stron, którzy mają problem z contentem na swoją stronę internetową. Skopiowanie artykułu z portalu z materiałami do przedruku umożliwia im bardzo szybko wypełnić własną witrynę bardzo wartościowym tekstem w zamian za zastosowanie się do regulaminu i pozostawienie aktywnych odsyłaczy w przedrukowanym wpisie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (16 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)