Niewielka kuchnia z pewnością potrzebuje przemyślanej aranżacji wnętrza. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób można urządzić naszą kuchnię o małej powierzchni w taki sposób, aby była w miarę funkcjonalna i komfortowa, a dodatkowo sprawiała wrażenie większej niż jest naprawdę. Okazuje się, że przy projektowaniu kuchni nie jest potrzebny światowej sławy projektant wnętrz. Wystarczy wiedzieć o kilku zasadach oraz sztuczkach.

mała kuchnia

Pierwszą z nich jest wstawienie do kuchni białych mebli. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie z co najmniej kilku powodów. Jasne kolory jak wiadomo optycznie potrafią znacznie powiększyć pomieszczenie, co przy małym wnętrzu kuchni jest na pewno olbrzymim plusem. Po drugie meble białego koloru są bardzo neutralne – łatwo jest połączyć tę barwę z różnymi dodatkami i ciemniejszymi kolorami, dzięki którym nadamy końcową formę aranżacji kuchni. Poza tym białe mebelki są ostatnio bardzo modne, co jak wiadomo nie jest bez znaczenia dla wielu osób.

“Kuchnia połączona z salonem to kolejny interesujący pomysł, dzięki któremu będziemy mieli możliwość powiększenia optycznie jej wnętrza.” – podsuwa pomysł ekspert oraz aranżacji i projektowania wnętrz w krakowskiej firmy Orange Studio. Kiedy zdecydujemy się już na tego typu układ, to warto wtedy wstawić do kuchni meble nawiązujące w jakiś sposób do wystroju w dużym pokoju. Aby oddzielić strefę kuchenną od strefy salonowej możemy wstawić choćby efektowną, niewielką wyspę, murek czy rozkładający się stół z kompaktowymi krzesłami.

Aranżacja wnętrza w małej kuchni powinna być nastawiona również na to, aby szafki ustawione były w jednej linii. Dzięki takiemu zabiegowi zajmują one potem o wiele mniej miejsca, a przy okazji również przestrzeń w pomieszczeniu staje się wtedy bardziej „otwarta”. Taka aranżacja wnętrza jest szczególnie warta zastosowania w przestrzeniach bardzo wąskich i kuchniach, które są otwarte bezpośrednio na salon czy jadalnię.

Do interesujących pomysłów, które warto wcielić w życie podczas aranżacji wnętrza kuchni małej wielkości, dodać można wstawienie do niej szafek z koszami Cargo. Dzięki wysuwanym elementom mamy możliwość przechowania o wiele większej ilości akcesoriów takich jak talerze czy sztućce jak również produktów spożywczych. Jest to ciekawy sposób na zwiększenie wolnego miejsca oraz na utrzymanie należytego porządku, co jak wiadomo ma niebagatelne znaczenie przy tak małych pomieszczeniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)