Alergie i astma dotykają co czwartego Amerykanina. Niestety, procent chorujących na te schorzenia podnosi się z każdym rokiem. Dobry oczyszczacz powietrza w domu może pomóc, lecz niestety pokaźna ilość osób cierpiących na alergie i astmę nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest, by wybrać prawidłowy oczyszczacz powietrza do ich domu.

Niektóre oczyszczacze pokazały, że są całkowicie nieprzydatne. Każdy dom posiada zanieczyszczenia, które nie muszą być niebezpieczne, o ile nie jesteś osobą z alergią lub z problemami dróg oddechowych. Dla każdego żyjącego ze zwierzętami lub palaczami, ilość bakterii w domu znacznie wzrasta. Wybranie odpowiedniego oczyszczacza powietrza może pomóc złagodzić niektóre z tych problemów, szczególnie odkąd w domu jest więcej zanieszczyszczeń niż na dworze.

Jest 5 różnych rodzajów oczyszczaczy powietrza:

Filtry: Oczyść powietrze przez przepuszczenie go przez filtr, by usunąć cząsteczki, które normalnie są częścią systemu podgrzewającego lub ochładzającego. Ten typ oczyszczaczy jest dobry, by pomóc powstrzymać szkody powstające w piecach.

HEPA (wysokosprawny filtr powietrza): Ten filtr może składać się z dowolnego materiału pod warunkiem, że spełnia następujący standard – penetracja mniej niż 0,03% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra lub większych. Ten typ oczyszczaczy może zaoferować jedynie specyficzną ilość przepływu powietrza.

Jonizujące oczyszczacze: Te oczyszczacze powietrza używają metody zwanej rozładowaniem korony by wytworzyć naładowane molekuły zwane jonami. Te z kolei powodują, że cząsteczki o przeciwnych ładunkach są przyciągane do siebie i wyrzucane z powietrza.

Generatory ozonu: Są one zaprojektowane tak, by zmienić molekuły tlenu w ozon, molekuł złożony z trzech atomów tlenu. Producenci tych urządzeń twierdzą, że odświeżają one powietrze i dezynfekują je.

Radiacja nadfioletem: Niektóre oczyszczacze powietrza wyposażone są w światło UV, które “przemywa” powietrze, które przez nie przechodzi, eliminując przy tym potencjalne zagrożenia ze strony bakterii i wirusów.

Jest dostępna szeroka gama oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacz “Airfree” jest dotępny w dwóch modelach, których cena waha się od 700pln do nawet ponad 1000pln, które różnią się dodatkami, które są dołączone – P1000 i Platinum 2000. Główną różnicą jest to, że Platinum 2000 pokrywa większą powierzchnię kwadratową.

W Polsce warto rozważyć zakup generatora ozonu z oferty KoronaOzon, oczyszczającego powietrze. Jest to nasz rodzimy produkt, a firma Korona produkuje generatory ozonu od wielu lat i jest liderem na rynku.

alergieOczyszczacz z linii “NeoAir” także jest świetnym systemem oczyszczania. Jeśli lubisz podróżować, oczyszczacz “NeoAir” może ochronić twoją rodzinę przed zanieczyszczeniami w samochodzie, ciężarówce czy wanie, czerpiąc moc z zapalniczki do papierosów. Mimo tego, że jest bardzo kompaktowy, jest w stanie pokryć do 170 stóp kwadratowych. “NeoAir” Rnviro 68108 posiada technologię pięciu różnych systemów oczyszczania. Ten model używa zarówno oczyszczania jonami jak i HEPA by eliminować cząsteczki. “NeoAir” Enviro Plus jest bardziej unikatowy, korzystając z filtra SuperHEPA, które oferuję podwójną moc oczyszczania dla najmniejszych cząsteczek. Ten potężny model ma 4 procesy oczyszczania wliczając tarczę pre-filtrującą i ekskluzywne oczyszczanie O.F.S by chronić przed najgorszymi grzybami i pleśniami. Ten model posiada także kontroler czasowy i wskaźnik prędkości wiatraka.

Dla oczyszczenia pojedynczego pokoju, pokoju akademickiego lub biura, jonowy oczyszczacz “Bell & Howell” jest kompaktowym i opłacalnym rozwiązaniem, które będzie oczyszczało powietrze na powierzchni 300 stóp kwadratowych. Jest cichy jak szept, kosztuje krocie i nie potrzebuje wymiany filtra.

Wszystkie te modele zostały przetestowane by skutecznie eliminować 99,9% zarodków pleśni w powietrzu, bakterii, wirusów, kruszyn piachu i innych alergentów w powietrzu. Są one świetne na problemy z astmą i innymi oddechowymi dolegliwościami. Z racji tego, że większości z nich nie można zwrócić, zawsze upewnij się przed wyborem oczyszczacza powietrza do twojego domu tak, by model który wybierzesz był dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.0/10 (1 głosy)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)